REKLAMA
REKLAMA

Ponad 40 medali mistrzostw Polski dla Sanoka. Apel do władz miasta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne 20 medali tym razem Ulicznych Mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrocławiu dokładają do swojego dorobku medalowego zawodnicy UKS Sprint Sanok w tym sezonie. Po raz kolejny frekwencja dopisała mistrzowskiej imprezie gdzie na starcie zameldowało się niemal 300 rolkarzy z całej Polski. Wrocławskie obiekty przyciągnęły wielu rolkarzy szybkich mimo, że w tym mieście, klub rolkarski dopiero powstaje. Mimo tego mają wspaniałą infrastrukturę do jazdy szybkiej na rolkach, której mogą pozazdrościć inne miasta w Polsce. Kolejne starty w najbliższy weekend w Jaśle, gdzie również struktury klubowe dopiero się zawiązują, a jednak miasto wybudowało profesjonalny tor wrotkarski.

Portal Esanok.pl jest patronem medialnym UKS Sprint Sanok

esanok1

Miasto Sanok ma bardzo bogatą infrastrukturę jeśli chodzi o obiekty sportowe czy przestrzeń do treningów – mówi trener Mateusz Chabko. – Lecz na tym etapie, w który wkraczamy potrzebujemy takiej infrastruktury, która pozwoli nam na profesjonalne przygotowanie do zawodów, które odbywają się właśnie na takich torach do jazdy szybkiej o profilowanych wirażach. Wrocław, który dopiero raczkuje w ściganiu się na rolkach czy Jasło – nie posiada nawet klubu rolkarskiego, mają takie tory. Dlatego chciałbym zaapelować do włodarzy miasta o budowę takiego obiektu, który znacznie pomoże nam w rozwoju i z pewnością nie raz przyniesie chlubę miastu. W tym sezonie przywieźliśmy do Sanoka ponad 40 medali mistrzostw Polski, więc mamy argumenty i chęć przywożenia ich jeszcze więcej dla naszego miasta.

Podsumowanie Ulicznych Mistrzostw Polski:

Pierwsze mistrzostwo dla Sanoka wywalczyła Laura Bluj, która w kategorii Juniorka F była bezkonkurencyjna we wszystkich swoich biegach na 100, 200, 300 i 600m.

W tej samej kategorii Juniorów F Aleksander Doskowski zgarnia 4 brązowe medale na wszystkich dystansach, a kolega klubowy Bartosz Pawlikowski we wszystkich biegach melduje się tuż za podium.

Kategoria juniorka E1 to popis Leny Tokarskiej, która tylko na 100m zajmuje 3 miejsce, a w biegach na 1 i 2 rundy pewnie wygrywa stając na najwyższym stopniu podium.

Kategoria juniorka E2 to prawdziwa dominacja Bianki Bluj, która wygrywa z dużą przewagą na wszystkich dystansach 100m 2x 1 runda i 2 rundy.

Wśród chłopców junior E2 Bartosz Łożański wygrywa na 100m i 1 rundę, a na 2 i 1 rundę drugiego dnia zostaje wice mistrzem polski. Z kolei kolega klubowy Michał Niemczyk w tej samej kategorii na 100m zajmuje 5 miejsce, a w kolejnych biegach dosłownie ociera się o brązowe medale.

W kategorii juniorka D1 z dobrej strony pokazuje się Madlen Pietrusa, która jest bardzo obiecującą zawodniczką. Madlen zajęła 7 miejsce na 100m, 6 na 2 rundy, a drugiego dnia 9 na 1 rundę i 9 na 3 rundy.

Podobnie było w kategorii juniorka D2 gdzie Maria Piecuch na 100m zajmuje 10 pozycję, 6 na 1 rundę, natomiast w drugi dzień w biegu na 1 rundę niewiele zabrakło do 3 miejsca, a na 3 rundy zajęła 6 miejsce.

W kategorii młodziczka, która stoi na bardzo wysokim poziomie, najlepiej zaprezentowała się Natalia Łożańska oraz Julita Krawiec. Na 100m Natalia Łożańska zajmuję 6 miejsce z niewielką stratą do 1 miejsca. 11 na mecie melduje się Julita Krawiec, 15 Julia Kogut, 22 Paula Doskowska, 29 Maja Pytlowany,32 Magdalena Pawlikowska, 36 Maja Dąbrowska, 38 Zofia Niemczyk, 41 Aleksandra Górecka.

W biegu na eliminacje 4 000m na 5 miejscu melduje się Julita Krawiec, a tuż za koleżanką klubową 6 miejsce zajmuje Natalia Łożańska, 15 Maja Pytlowany, 21 Magdalena Pawlikowska, Julia Kogut, Paula Doskowska, 33 Zofia Niemczyk, Maja Dąbrowska, 37 Aleksandra Górecka.

Bieg na 10 000m na punkty
W tym bardzo wymagającym biegu zawodniczki z Sanoka były bardzo ostrożne, nie uciekając od peletonu na punktowych rundach licząc na dobry finnish, który jest wysoko punktowany na tym dystansie. Bardzo blisko podium była Julita Krawiec, która zajęła 4 miejsce, Natalia Łożańska ląduje na 9 miejscu, 19 Maja Pytlowany, 23 Magdalena Pawlikowska, 25 Paula Doskowska, 27 Julia Kogut, 31 Zofia Niemczyk, 35 Maja Dąbrowska.

W biegu sprinterskim na 1 rundę (600m) najlepiej pobiegła Natalia Łożańska zajmując 7 lokatę, 18 miejsce zajęła Julia Kogut, 20 Maja Pytlowany, 24 Paula Doskowska, 31 Maja Dąbrowska, 32 Magdalena Pawlikowska, 33 Zofia Niemczyk, 39 Aleksandra Górecka, a Julita Krawiec została zdyskwalifikowana za dwa falstarty.

W kategorii juniorka młodsza/kadetka UKS Sprint Sanok wystawił dwie zawodniczki Kamilę Szczurek i Natalię Jagniszczak. Na 100m Kamila Szczurek zajmuję 11 miejsce, a Natalia Jagniszczak 14. W biegu na 6 000m na eliminacje Natalia Jagniszczak ląduje na 14 pozycji, a Kamila Szczurek 15. W biegu na 6 000m na punkty Kamila Szczurek zajmuję 18 lokatę, a Natalia Jagniszczak 20. Z kolei w biegu na 600m Kamila Szczurek zajmuję 13 pozycję, a Natalia Jagniszczak 14.

W kategorii juniorka/młodzieżowiec jedyna reprezentantka z Sanoka Aleksandra Lenart zajmuję 7 miejsce na 100m, 10 000m na eliminacje, 10 000m na punkty i 8 na 600m.

– Jest to bardzo udany sezon. Do 24 medali MP na torze dorzucamy 20 z MP ulicznych. Praca jaka została wykonała przełożyła się na duży sukces w tym sezonie. Mamy 44 medale MP, co motywuje nas do większej pracy. Każdy zawodnik podczas mistrzostw dał z siebie 100% z czego jesteśmy dumni. W najbliższy weekend startujemy w Jaśle. Chwila odpoczynku i wyjeżdżamy do Dusznik Zdrój na wspólny obóz z dwoma mocnym wrotkarskimi klubami UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i Legii Warszawy. Wrócimy na pewno mocniejsi – komentuje trener Piotr Bluj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UKS Sprint Sanok zgarnia ponad 20 medali mistrzostw Polski! (ZDJĘCIA)

źródło: materiały nadesłane

26-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)