REKLAMA
REKLAMA

Ponad 40 medali mistrzostw Polski dla Sanoka. Apel do władz miasta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne 20 medali tym razem Ulicznych Mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrocławiu dokładają do swojego dorobku medalowego zawodnicy UKS Sprint Sanok w tym sezonie. Po raz kolejny frekwencja dopisała mistrzowskiej imprezie gdzie na starcie zameldowało się niemal 300 rolkarzy z całej Polski. Wrocławskie obiekty przyciągnęły wielu rolkarzy szybkich mimo, że w tym mieście, klub rolkarski dopiero powstaje. Mimo tego mają wspaniałą infrastrukturę do jazdy szybkiej na rolkach, której mogą pozazdrościć inne miasta w Polsce. Kolejne starty w najbliższy weekend w Jaśle, gdzie również struktury klubowe dopiero się zawiązują, a jednak miasto wybudowało profesjonalny tor wrotkarski.

Portal Esanok.pl jest patronem medialnym UKS Sprint Sanok

esanok1

Miasto Sanok ma bardzo bogatą infrastrukturę jeśli chodzi o obiekty sportowe czy przestrzeń do treningów – mówi trener Mateusz Chabko. – Lecz na tym etapie, w który wkraczamy potrzebujemy takiej infrastruktury, która pozwoli nam na profesjonalne przygotowanie do zawodów, które odbywają się właśnie na takich torach do jazdy szybkiej o profilowanych wirażach. Wrocław, który dopiero raczkuje w ściganiu się na rolkach czy Jasło – nie posiada nawet klubu rolkarskiego, mają takie tory. Dlatego chciałbym zaapelować do włodarzy miasta o budowę takiego obiektu, który znacznie pomoże nam w rozwoju i z pewnością nie raz przyniesie chlubę miastu. W tym sezonie przywieźliśmy do Sanoka ponad 40 medali mistrzostw Polski, więc mamy argumenty i chęć przywożenia ich jeszcze więcej dla naszego miasta.

Podsumowanie Ulicznych Mistrzostw Polski:

Pierwsze mistrzostwo dla Sanoka wywalczyła Laura Bluj, która w kategorii Juniorka F była bezkonkurencyjna we wszystkich swoich biegach na 100, 200, 300 i 600m.

W tej samej kategorii Juniorów F Aleksander Doskowski zgarnia 4 brązowe medale na wszystkich dystansach, a kolega klubowy Bartosz Pawlikowski we wszystkich biegach melduje się tuż za podium.

Kategoria juniorka E1 to popis Leny Tokarskiej, która tylko na 100m zajmuje 3 miejsce, a w biegach na 1 i 2 rundy pewnie wygrywa stając na najwyższym stopniu podium.

Kategoria juniorka E2 to prawdziwa dominacja Bianki Bluj, która wygrywa z dużą przewagą na wszystkich dystansach 100m 2x 1 runda i 2 rundy.

Wśród chłopców junior E2 Bartosz Łożański wygrywa na 100m i 1 rundę, a na 2 i 1 rundę drugiego dnia zostaje wice mistrzem polski. Z kolei kolega klubowy Michał Niemczyk w tej samej kategorii na 100m zajmuje 5 miejsce, a w kolejnych biegach dosłownie ociera się o brązowe medale.

W kategorii juniorka D1 z dobrej strony pokazuje się Madlen Pietrusa, która jest bardzo obiecującą zawodniczką. Madlen zajęła 7 miejsce na 100m, 6 na 2 rundy, a drugiego dnia 9 na 1 rundę i 9 na 3 rundy.

Podobnie było w kategorii juniorka D2 gdzie Maria Piecuch na 100m zajmuje 10 pozycję, 6 na 1 rundę, natomiast w drugi dzień w biegu na 1 rundę niewiele zabrakło do 3 miejsca, a na 3 rundy zajęła 6 miejsce.

W kategorii młodziczka, która stoi na bardzo wysokim poziomie, najlepiej zaprezentowała się Natalia Łożańska oraz Julita Krawiec. Na 100m Natalia Łożańska zajmuję 6 miejsce z niewielką stratą do 1 miejsca. 11 na mecie melduje się Julita Krawiec, 15 Julia Kogut, 22 Paula Doskowska, 29 Maja Pytlowany,32 Magdalena Pawlikowska, 36 Maja Dąbrowska, 38 Zofia Niemczyk, 41 Aleksandra Górecka.

W biegu na eliminacje 4 000m na 5 miejscu melduje się Julita Krawiec, a tuż za koleżanką klubową 6 miejsce zajmuje Natalia Łożańska, 15 Maja Pytlowany, 21 Magdalena Pawlikowska, Julia Kogut, Paula Doskowska, 33 Zofia Niemczyk, Maja Dąbrowska, 37 Aleksandra Górecka.

Bieg na 10 000m na punkty
W tym bardzo wymagającym biegu zawodniczki z Sanoka były bardzo ostrożne, nie uciekając od peletonu na punktowych rundach licząc na dobry finnish, który jest wysoko punktowany na tym dystansie. Bardzo blisko podium była Julita Krawiec, która zajęła 4 miejsce, Natalia Łożańska ląduje na 9 miejscu, 19 Maja Pytlowany, 23 Magdalena Pawlikowska, 25 Paula Doskowska, 27 Julia Kogut, 31 Zofia Niemczyk, 35 Maja Dąbrowska.

W biegu sprinterskim na 1 rundę (600m) najlepiej pobiegła Natalia Łożańska zajmując 7 lokatę, 18 miejsce zajęła Julia Kogut, 20 Maja Pytlowany, 24 Paula Doskowska, 31 Maja Dąbrowska, 32 Magdalena Pawlikowska, 33 Zofia Niemczyk, 39 Aleksandra Górecka, a Julita Krawiec została zdyskwalifikowana za dwa falstarty.

W kategorii juniorka młodsza/kadetka UKS Sprint Sanok wystawił dwie zawodniczki Kamilę Szczurek i Natalię Jagniszczak. Na 100m Kamila Szczurek zajmuję 11 miejsce, a Natalia Jagniszczak 14. W biegu na 6 000m na eliminacje Natalia Jagniszczak ląduje na 14 pozycji, a Kamila Szczurek 15. W biegu na 6 000m na punkty Kamila Szczurek zajmuję 18 lokatę, a Natalia Jagniszczak 20. Z kolei w biegu na 600m Kamila Szczurek zajmuję 13 pozycję, a Natalia Jagniszczak 14.

W kategorii juniorka/młodzieżowiec jedyna reprezentantka z Sanoka Aleksandra Lenart zajmuję 7 miejsce na 100m, 10 000m na eliminacje, 10 000m na punkty i 8 na 600m.

– Jest to bardzo udany sezon. Do 24 medali MP na torze dorzucamy 20 z MP ulicznych. Praca jaka została wykonała przełożyła się na duży sukces w tym sezonie. Mamy 44 medale MP, co motywuje nas do większej pracy. Każdy zawodnik podczas mistrzostw dał z siebie 100% z czego jesteśmy dumni. W najbliższy weekend startujemy w Jaśle. Chwila odpoczynku i wyjeżdżamy do Dusznik Zdrój na wspólny obóz z dwoma mocnym wrotkarskimi klubami UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i Legii Warszawy. Wrócimy na pewno mocniejsi – komentuje trener Piotr Bluj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UKS Sprint Sanok zgarnia ponad 20 medali mistrzostw Polski! (ZDJĘCIA)

źródło: materiały nadesłane

26-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)