REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Nad wodą z głową! Brak rozsądku grozi tragedią

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na nadbrzeżu jeziora Solińskiego w Teleśnicy Oszwarowej odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci, strażacy, Polski Czerwony Krzyż i Straż Rybacka przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających.


Kolejny rok policjanci, strażacy i PCK prowadzą wspólne działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w Bieszczadach. W tym roku dołączyła do działań Straż Rybacka. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” służby rozpoczęły cykl spotkań. Akcja ta poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, a głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć. Część edukacyjną przeprowadzili: Anna Sydoryk Kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Ustrzykach Dolnych, st.kpt. Dariusz Dacko z KP PSP w Ustrzykach Dolnych i mł.asp. Dariusz Szeliga asystent ds. profilaktyki społecznej i nieletnich z ustrzyckiej komendy. W tym czasie policjant i przedstawiciel Straży Rybackiej patrolowali okolicę jeziora.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Partnerem w projekcie, jak w latach ubiegłych, jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja PZU.

Dodatkowym elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie, który trwać będzie od 1 czerwca br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.

 

KPP Ustrzyki Dolne

26-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)