REKLAMA
REKLAMA

Pościg za pijanym 32-latkiem. Nigdy nie miał prawa jazdy

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dzielnicowy zatrzymał 32-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej, bo był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca golfa miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.


W poniedziałek dzielnicowy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w rejonie jednego ze sklepów w Ustrzykach Dolnych, może znajdować się kierujący, który jest pod działaniem alkoholu. Skierowany na miejsce dzielnicowy z Zespołu Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych, zauważył opisany pojazd. Policjant za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydał kierującemu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierowca golfa nie reagował i dalej kontynuował swoją jazdę. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

16-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)