REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Zalane domy i postawione zapory przeciwpowodziowe (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj, 23 maja, na terenie powiatu sanockiego kilkakrotnie strażacy interweniowali w związku z podtopieniami. Najtrudniejsza sytuacja była w Mrzygłodzie, gdzie stawiano zapory przeciwpowodziowe.

Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach sprawiły, że w powiecie sanockim strażacy musieli interweniować przy zalanych posesjach, piwnicach czy zatkanych przepustach. Ratownicy interweniowali w Mrzygłodzie, Pobiednie czy Hłomczy.

Najtrudniejsza sytuacja była w Mrzygłodzie, gdzie po gwałtownych opadach wylała woda z rowów melioracyjnych, ponadto zostały zatkane przepusty drogowe. Doszło do zalewania prywatnych posesji. Przy OSP w Mrzygłodzie stworzono punkt napełniania worków piaskiem. Następnie strażacy wykonali zapory przeciwpowodziowe na długości około 200 metrów. Udrażniali też zatkany przepust. Interweniowali strażacy z JRG Sanok (2), OSP KSRG Tyrawa Wołoska, OSP KSRG Niebieszczany, OSP Hołuczków, OSP Mrzygłód, OSP Hłomcza, OSP Rakowa.

Podobne interwencje, choć na nieco mniejszą skalę, miały miejsce w Pobiednie. Ochotnicy z miejscowej jednostki OSP po godz. 15.30 zostali zadysponowani do niedrożnego przepustu.

Silny nurt strumienia podmył brzeg i uszkodził część pobocza jezdni. Usuwisko zostało oznaczone taśmą ostrzegawczą , oraz zgłoszone do zarządcy drogi.

Nasze działania polegały na jego udrożnieniu za pomocą bosaka oraz silnego prądu wody – relacjonują strażacy z Pobiedna.

Warto zaznaczyć, że strażacy z powiatu sanockiego wspierają działania przeciwpowodziowe prowadzone w powiecie mieleckim.

OSP Kostarowce uczestniczą w akcji w Mielcu w ramach kompani gaśniczej Bieszczady, natomiast strażacy z JRG Sanok działają w kompani gaśniczej Rzeszów 1 – informuje Anna Kozłowska, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku.

Ponadto dzisiaj do godziny 12.00 w komendzie straży w Sanoku na stanowisku kierowania pracuje dwóch dyżurnych, utrzymywana jest także zwiększona obsada JRG o 3 strażaków (z 11 do 14).

źródło: sanok112/KP PSP Sanok

foto: OSP Hołuczków/ OSP Pobiedno / sanok112

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)