REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI / ZAŁUŻ: Droga, która straszy od wielu lat. Będzie remont! (ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Ten odcinek drogi z Załuża do Leska zna chyba każdy. To 2,5 km jazdy po dziurach, koleinach, fałdach i innych nierównościach. Fragment, który straszył kierowców od wielu lat. Dziś z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że doczeka się remontu! Do końca lipca powstanie bowiem dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Od kilkudziesięciu lat droga nie była remontowana, jest dziurawa, pofałdowana, łata na łacie, jednym słowem dramat! Odcinek wynosi około 2,5 km. W Manastercu od Góry Sobień w stronę Leska, gdzie jest już gmina Lesko droga jest elegancko wyremontowana, a tutaj na kawałku drogi powiatowej jest źle – mówi Czytelnik Esanok.pl.

Trudno się z nim nie zgodzić. Warto zaznaczyć, że z tego traktu, szczególnie w okresie letnim korzysta wielu turystów, którzy omijają tym samym dużo bardziej ruchliwą drogę krajową nr 84.

To pewnie najgorszy odcinek w okolicy. W Sanoku na Lipińskiego i Dworcowej remontuje się drogi, które były niedawno już remontowane, a taki kawałek nikogo nie obchodzi. Jazda rowerem, motorem jest uciążliwa. Można nawet koło przedziurawić – dodaje inicjator interwencji.

Jak dowiadujemy się w starostwie, remont tego odcinka to jeden z priorytetów urzędu na najbliższe miesiące. Na bardzo zaawansowanym etapie są prace projektowe.

W dniu 03.06.2019r. została podpisana umowa z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2227R Załuż – Lesko w km od 0+230 do 1+268 oraz od 1+440 do 2+654, termin wykonania przedmiotu umowy przewidziany jest na koniec lipca bieżącego roku – informuje Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej planowanej inwestycji dotyczy przebudowy drogi w granicach pasa drogowego, obejmującej w szczególności: wymianę nawierzchni jezdni, budowę odcinka chodnika i zatoki autobusowej z wiatą przystankową, budowę odcinka kolektora kanalizacji deszczowej z wpustami, przebudowę zjazdów, oznakowanie poziome i pionowe, przebudowę przepustów pod drogą, projekt tymczasowej oraz docelowej organizacji ruchu. Dokładna lokalizacja chodników i przejść dla pieszych będzie wynikała z dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2227R Załuż – Lesko w km od 0+230 do 1+268 oraz od 1+440 do 2+654” zostało zgłoszone do realizacji w 2019 roku do zadań w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych, w chwili obecnej oczekujemy na ewentualne przyznanie promesy – dodaje Michał Cyran.

Pozostały odcinek drogi , jeśli pozwolą na to środki własne starostwa, zostanie zgłoszony do dofinansowania w kolejnych naborach Funduszu Dróg Samorządowych po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu przez powiat stosownych decyzji administracyjnych.

28-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)