REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI / ZAŁUŻ: Droga, która straszy od wielu lat. Będzie remont! (ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Ten odcinek drogi z Załuża do Leska zna chyba każdy. To 2,5 km jazdy po dziurach, koleinach, fałdach i innych nierównościach. Fragment, który straszył kierowców od wielu lat. Dziś z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że doczeka się remontu! Do końca lipca powstanie bowiem dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Od kilkudziesięciu lat droga nie była remontowana, jest dziurawa, pofałdowana, łata na łacie, jednym słowem dramat! Odcinek wynosi około 2,5 km. W Manastercu od Góry Sobień w stronę Leska, gdzie jest już gmina Lesko droga jest elegancko wyremontowana, a tutaj na kawałku drogi powiatowej jest źle – mówi Czytelnik Esanok.pl.

Trudno się z nim nie zgodzić. Warto zaznaczyć, że z tego traktu, szczególnie w okresie letnim korzysta wielu turystów, którzy omijają tym samym dużo bardziej ruchliwą drogę krajową nr 84.

To pewnie najgorszy odcinek w okolicy. W Sanoku na Lipińskiego i Dworcowej remontuje się drogi, które były niedawno już remontowane, a taki kawałek nikogo nie obchodzi. Jazda rowerem, motorem jest uciążliwa. Można nawet koło przedziurawić – dodaje inicjator interwencji.

Jak dowiadujemy się w starostwie, remont tego odcinka to jeden z priorytetów urzędu na najbliższe miesiące. Na bardzo zaawansowanym etapie są prace projektowe.

W dniu 03.06.2019r. została podpisana umowa z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2227R Załuż – Lesko w km od 0+230 do 1+268 oraz od 1+440 do 2+654, termin wykonania przedmiotu umowy przewidziany jest na koniec lipca bieżącego roku – informuje Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej planowanej inwestycji dotyczy przebudowy drogi w granicach pasa drogowego, obejmującej w szczególności: wymianę nawierzchni jezdni, budowę odcinka chodnika i zatoki autobusowej z wiatą przystankową, budowę odcinka kolektora kanalizacji deszczowej z wpustami, przebudowę zjazdów, oznakowanie poziome i pionowe, przebudowę przepustów pod drogą, projekt tymczasowej oraz docelowej organizacji ruchu. Dokładna lokalizacja chodników i przejść dla pieszych będzie wynikała z dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2227R Załuż – Lesko w km od 0+230 do 1+268 oraz od 1+440 do 2+654” zostało zgłoszone do realizacji w 2019 roku do zadań w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych, w chwili obecnej oczekujemy na ewentualne przyznanie promesy – dodaje Michał Cyran.

Pozostały odcinek drogi , jeśli pozwolą na to środki własne starostwa, zostanie zgłoszony do dofinansowania w kolejnych naborach Funduszu Dróg Samorządowych po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu przez powiat stosownych decyzji administracyjnych.

28-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)