REKLAMA
REKLAMA

Powstanie nowa specjalizacja studiów. Wykształcenie: inżynier gier komputerowych

PrimeBit Games, notowany na NewConnect producent gier, rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki – „Inżynieria gier komputerowych” i „Grafika w rozrywce cyfrowej”. Zajęcia poprowadzą praktycy ze studia PrimeBit Games, którzy przygotują studentów do pracy na stanowiskach takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Nowa specjalność ruszy na poziomie licencjackim od października 2019 roku. Na poziomie magisterskim rekrutacja trwa do 29 marca 2019 roku.

– Na Podkarpaciu od dawna brakowało specjalizacji w obszarze tworzenia gier. Jako spółka będziemy mieć okazję aby wykształcić specjalistów dobrze przygotowanych do pracy w zawodzie. Studenci poznają pracę w firmie, przygotujemy dla nich również program praktyk i staży. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy znajdziemy talenty, które na stałe zasilą nasz zespół – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

Współpraca pomiędzy uczelnią a studiem ma na celu zwiększyć zainteresowanie przyszłych studentów specjalizacją tworzenia gier komputerowych i nadać jej wymiar praktyczny. Co ważne, studia przygotowano dla studentów I i II stopnia. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier na wszystkie platformy, w tym również Michała Ręczkowicza, prezesa PrimeBit Games oraz absolwenta WSIiZ. – Program studiów zostanie przygotowany w oparciu o model produkcyjny gry, tak aby każdy student mógł poznać ten proces od podszewki. Po ich ukończeniu absolwenci będą posiadać wiedzę potrzebną do zajmowania stanowisk takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Zaplanowaliśmy kursy z m.in. programowania, grafiki, ilustracji – dodaje Ręczkowicz

– „Inżynieria gier komputerowych” na studiach I stopnia oraz „Grafika w rozrywce cyfrowej” na studiach II stopnia – to dwie specjalności pod patronatem PrimeBit Games. Są ogromną szansą dla przyszłych studentów, którzy chcieliby rozwijać się w kierunku tworzenia gier. Do tej pory absolwenci szkół średnich z naszego regionu musieli wybierać kierunki bardziej ogólne lub studia w innych miastach. Przez to często część z nich wyjechała na stałe lub dokształcała swoje umiejętności na praktykach czy stażu. Chcielibyśmy zatrzymać ich u siebie dzięki nowej, ciekawej ofercie edukacyjnej – mówi Kamil Łuczaj, Dyrektor Marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Poza wspólną ofertą dydaktyczną WSIiZ i PrimeBit Games, planowane jest prowadzenie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych związanych z branżą gier komputerowych.

PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest największą niepubliczną uczelnią wyższą na Podkarpaciu. Zajmuje czołowe miejsce w rankingach polskich uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej. Oferuje kilkanaście kierunków na studiach I, II i III stopnia, na których kształci się ponad 6 tys. osób, w tym 1500 studentów z zagranicy. Uczelnia z sukcesem prowadzi badania naukowe zarówno w obszarze nauk społecznych, jak i nauk ścisłych, przyrodniczych i medycznych. Posiada także bogatą sieć współpracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

materiały nadesłane
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

21-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij