REKLAMA
REKLAMA

POŻAR GOSPODARSTWA: Ogromne straty! Potrzebna natychmiastowa pomoc! (ZDJĘCIA)

DYDNIA / PODKARPACIE. Trwa szacowanie strat i badanie przyczyn pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy (19 bm.) w miejscowości Dydnia. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Straty – nieoficjalnie – szacowane są na kilkaset tysięcy złotych.

Strażacy zostali poinformowani o pożarze o godzinie 1:31. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płoną budynki gospodarcze, samochód oraz traktor.

– Zostali powołani biegli, którzy zajmą się szasowaniem strat oraz badaniem przyczyn pożaru – informuje dyżurny brzozowskiej straży.

Komisja gminna odbyła wizję w miejscu pożaru. W Urzędzie Gminy w Dydni odbyło się także spotkanie, podczas którego nakreślono plan pomocy, tej najbardziej oczekiwanej oraz kroków, które należy podjąć w kolejnych dniach.

– Policjanci przeprowadzi oględziny miejsca zdarzenia. Zostanie sporządzony protokół, w którym zostaną określone straty, jakie zostały poniesione w wyniku pożaru. W toku prowadzonego postępowania będziemy ustalać przyczyny wybuchu ognia – podaje st. asp. Monika Dereń, oficer prasowy komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

W związku z pożarem, który miał miejsce dzisiejszej nocy planuje się zbiórkę na rzecz poszkodowanych oraz pomoc w prowadzeniu gospodarstwa. Na chwilę obecną potrzebne są przede wszystkim: sprzęty do oczyszczenia pogorzeliska (koparka, samochód z wywrotką), pasza dla zwierząt, cegły, blacha, materiały budowlane i wykończeniowe (w pożarze został zniszczony częściowo budynek mieszkalny – potrzebne okna do domu).

Potrzeba również osób do pracy przy oczyszczaniu pogorzeliska.

red.

AKTUALIZACJA:
Na dzień 20 lipca, wszelkie niezbędne potrzeby pogorzelców zostały zaspokojone. Informacje na temat możliwości pomocy, zostaną zamieszczone na naszym portalu w poniedziałek.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Potężny pożar w Dydni (ZDJĘCIA)

19-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)