REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jest plan na nowe mieszkania. Znamy ewentualną lokalizację (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat rozważa koncepcję przeznaczenia działki na Wójtostwie pod zabudowę wielomieszkaniową. Konkretnie, chodzi o teren administrowany od kilkunastu lat przez TS „Sanoczanka”, na którym znajduje się obiekt po byłym przedszkolu, a obecnie przeznaczony jest pod wynajem lokali. Na razie urząd nie ujawnia konkretów dotyczących projektu. Służby burmistrza pracują nad przygotowaniem dokumentacji.

Tomasz Sokołowski

O pomyśle budowy wielomieszkaniowego obiektu na Wójtostwie dowiedzieliśmy się od mieszkańców dzielnicy. W krótkiej rozmowie, burmistrz Tomasz Matuszewski potwierdził wstępne zamiary realizacji takiego projektu, zaznaczając, że do końca lipca trwać będą prace urzędników nad przygotowaniem szczegółowej dokumentacji. Dopiero po zakończeniu tych czynności, będzie wiadomo więcej na temat tego, co dokładnie i gdzie miałoby powstać.

Gmina Miasta Sanoka rozważa koncepcję przeznaczenia działki pod zabudowę wielomieszkaniową. Obecnie nie ma w tej kwestii konkretnych planów i ustaleń – słyszymy od Małgorzaty Sienkiewicz-Woskowicz z Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

Aktualnie budynek i działka nr 540/4, obręb Wójtostwo pomiędzy ulicami Krasińskiego i Kwiatową w Sanoku jest administrowana przez Towarzystwo Sportowe „Sanoczanka”. Nieoficjalnie wiemy, że poddzierżawcy mogą spokojnie funkcjonować w budynku do końca 2019 roku. Później ma zostać ogłoszony przetarg, po którym umowy zostaną podpisane do końca 2020 roku. Następnie działka zostanie przejęta przez miasto i ma być tam realizowana ewentualna inwestycja. W budynku funkcjonuje obecnie 7 poddzierżawców. Nie tak dawno, z najemcami oraz z gospodarzami obiektu spotkał się wiceburmistrz Paweł Hydzik. Również nieoficjalnie wiadomo, że lokalizacji do zabudowy wielomieszkaniowej w ramach przygotowywanych projektów ma być więcej.

20-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)