REKLAMA
REKLAMA

Pożar w Zagórzu. Ogromne straty materialne (NOWE ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Pięć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem budynku gospodarczego, który wybuch dziś (19 bm.) w nocy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty materialne są jednak ogromne, Wstępnie szacowane na 800 tys. zł.

Dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie 20 minut przed godziną 1 w nocy. Po dotarciu na miejsce jednostek OSP KSRG Zagórz cały budynek gospodarczy był objęty ogniem. Pierwsze działania  polegały na zabezpieczeniu budynku mieszkalnego, który znajduje się około 5 metrów od budynku, który płonął.

Budynek gospodarczy został zniszczony doszczętnie. W środku znajdowały się urządzenia instalacji fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania, quad, bramy garażowe, elementy instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Straty oszacowano na około 800 tys. zł.

Jeżeli chodzi o sąsiedni budynek mieszkalny, doszło w nim do zniszczenia elewacji jednej ze ścian, okna oraz daszku.

W sumie w działaniach brało udział 5 jednostek straży: 2 z OSP KSRG Zagórz, 2 z KP PS Sanok oraz 1 z OSP Poraż. Strażacy zakończyli działania o godzinie 4 nad ranem.

red.

 

Foto: OSP KSRG Zagórz

19-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)