REKLAMA
REKLAMA

Pożar w Zagórzu. Ogromne straty materialne (NOWE ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Pięć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem budynku gospodarczego, który wybuch dziś (19 bm.) w nocy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty materialne są jednak ogromne, Wstępnie szacowane na 800 tys. zł.

Dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie 20 minut przed godziną 1 w nocy. Po dotarciu na miejsce jednostek OSP KSRG Zagórz cały budynek gospodarczy był objęty ogniem. Pierwsze działania  polegały na zabezpieczeniu budynku mieszkalnego, który znajduje się około 5 metrów od budynku, który płonął.

Budynek gospodarczy został zniszczony doszczętnie. W środku znajdowały się urządzenia instalacji fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania, quad, bramy garażowe, elementy instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Straty oszacowano na około 800 tys. zł.

Jeżeli chodzi o sąsiedni budynek mieszkalny, doszło w nim do zniszczenia elewacji jednej ze ścian, okna oraz daszku.

W sumie w działaniach brało udział 5 jednostek straży: 2 z OSP KSRG Zagórz, 2 z KP PS Sanok oraz 1 z OSP Poraż. Strażacy zakończyli działania o godzinie 4 nad ranem.

red.

 

Foto: OSP KSRG Zagórz

19-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)