REKLAMA
REKLAMA

Profilaktyczne działania w Komańczy podczas rajdu rowerowego (FOTO)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Sanockie policjantki prowadziły działania profilaktyczne podczas rajdu rowerowego „Tropami Żbików”. W trakcie znakowania rowerów prowadziły spotkania tematyczne i rozmawiały na temat zagrożenia, jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy. 

W sobotę (3 bm.) w Komańczy odbył się Rajd Rowerowy „Tropami Żbików”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „ŻBIK Komańcza” oraz Gminę Komańcza. Podczas odbywającego się rajdu, sanockie policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii prowadziły działania wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. W ramach działań znakowano rowery oraz przeprowadzano z uczestnikami rozmowy o charakterze profilaktycznym.

 

Policjantki poruszały tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, prawidłowym wyposażeniem rowerów, używaniem kasków oraz elementów odblaskowych. W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda ciebie na takie patoklimaty” policjantki omawiały zagadnienia związane ze spożywaniem alkoholu i używaniem dopalaczy przez kierujących jednośladami. Funkcjonariuszki zwracały uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą nietrzeźwy lub odurzony środkami psychoaktywnymi kierowca.

Tego typu akcje są organizowane w różnych miejscowościach powiatu sanockiego. Z uwagi na duże zainteresowanie rowerzystów, działania będą kontynuowane. 

Źródło, zdjęcia: KPP Sanok

07-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)