REKLAMA
REKLAMA

Profilaktyczne działania w Komańczy podczas rajdu rowerowego (FOTO)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Sanockie policjantki prowadziły działania profilaktyczne podczas rajdu rowerowego „Tropami Żbików”. W trakcie znakowania rowerów prowadziły spotkania tematyczne i rozmawiały na temat zagrożenia, jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy. 

W sobotę (3 bm.) w Komańczy odbył się Rajd Rowerowy „Tropami Żbików”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „ŻBIK Komańcza” oraz Gminę Komańcza. Podczas odbywającego się rajdu, sanockie policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii prowadziły działania wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. W ramach działań znakowano rowery oraz przeprowadzano z uczestnikami rozmowy o charakterze profilaktycznym.

 

Policjantki poruszały tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, prawidłowym wyposażeniem rowerów, używaniem kasków oraz elementów odblaskowych. W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda ciebie na takie patoklimaty” policjantki omawiały zagadnienia związane ze spożywaniem alkoholu i używaniem dopalaczy przez kierujących jednośladami. Funkcjonariuszki zwracały uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą nietrzeźwy lub odurzony środkami psychoaktywnymi kierowca.

Tego typu akcje są organizowane w różnych miejscowościach powiatu sanockiego. Z uwagi na duże zainteresowanie rowerzystów, działania będą kontynuowane. 

Źródło, zdjęcia: KPP Sanok

07-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)