REKLAMA
REKLAMA

RADNY MARIAN KAWA: Zmiany w szpitalu są nieodzowne!

SANOK / PODKARPACIE. Rodzina, zmarłego w niedzielę rano 63-letniego mężczyzny, ma żal do personelu medycznego sanockiego i leskiego SOR-u, o potraktowanie i przyjęcie najbliższej im osoby. O komentarz w sprawie prosimy radnych Rady Powiatu Sanockiego. Przedstawiamy stanowisko radnego Mariana Kawy

Marian Kawa, radny Rady Powiatu Sanockiego

MARIAN KAWA – radny Rady Powiatu Sanockiego: „Mamy do czynienia ze smutną i tragiczną sytuacją. Nie ma powodów, by nie wierzyć relacji przedstawionej przez najbliższą rodzinę zmarłego. Być może instytucje powołane do wyjaśniania takich przypadków zadziałają w miarę szybko i skutecznie, choć niestety zmarłemu nikt już życia nie przywróci. Docierają niestety co pewien czas, do opinii publicznej sygnały, że w sanockim szpitalu, zamiast życie ratować to się je skraca. Tego oczywiście nie generalizuję i nie przyłącze się do medialnego hejtu, potępiającego wszystkich lekarzy i pielęgniarki. Ogromna większość z nich wkłada codziennie wiele wysiłku, by jednak życie ludzkie ratować. Obok tego docierają też, nie pojedyncze wcale sygnały, o niedowładzie organizacyjnym szpitala, ciąganiem pielęgniarek po sądach pracy, fatalnej atmosferze choćby w przychodniach zdrowia, czy wręcz o grupie trzymającej władzę w szpitalu.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego, przy okazji poręczenia wielomilionowego kredytu dla szpitala, kilkoro spośród radnych powiatu miało nadzieję przynajmniej zasygnalizować te tematy w obecności dyrektora szpitala pana Przybycienia. Okazało się to niemożliwe. Radny PiS Kazimierz Węgrzyn uznał, że nie głosowanie za kredytem to oczywiście głosowanie za likwidacją szpitala. Radny Konieczny, do niedawna jeszcze starosta sanocki, zgłosił wniosek o zamknięcie dyskusji. A prowadzący obrady, pan przewodniczący Pieszczoch, ochoczo ten wniosek dał pod głosowanie i go przegłosowano.

Przy większości radnych PiS-u w radzie powiatu, co ma miejsce, przez najbliższe pięć lat, przy już czterech minionych, wydaje się mało prawdopodobna poważna dyskusja o konieczności dokonania zmian w powiatowej służbie zdrowia. Zmian, które mogłyby przynieść pewien postęp, a które są nieodzowne w szpitalu.

Ogromna szkoda, że muszę o nich mówić w kontekście tego tragicznego wydarzenia”.

koniec cytatu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ŚMIERĆ MIESZKAŃCA ZAGÓRZA: Nowe fakty. O sprawie powiadomiono Prokuratora Generalnego (FOTO)

Dyrektor sanockiego szpitala o ostatnim wydarzeniu na SOR (OŚWIADCZENIE)

Relacja rodziny zmarłego. „Lekarze z Krosna płakali razem z nami” (FILM)

06-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)