REKLAMA
REKLAMA

ŚMIERĆ MIESZKAŃCA ZAGÓRZA: Nowe fakty. O sprawie powiadomiono Prokuratora Generalnego (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Publikujemy nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci 63-letniego mieszkańca Zagórza. Rodzina wysłała prośbę o nadzór nad śledztwem do Prokuratora Generalnego i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo pod kątem dwóch przestępstw. Otrzymaliśmy również oświadczenie dyrektora SP ZOZ w Lesku. Wiemy, że komisja powołana w sanockim szpitalu, która ma wyjaśnić co się stało na SOR, zakończy swoje prace najprawdopodobniej we wtorek. Wstrząsającą historią zainteresowała się „UWAGA” TVN i Polsat.

Tomasz Sokołowski

Mija druga doba po tragicznej śmierci 63-letniego mieszkańca Zagórza, który zmarł w krośnieńskim szpitalu, a wcześniej był przyjmowany na SORze w Sanoku i Lesku. Szczegóły opisywaliśmy TUTAJ. Rodzina zmarłego w poruszającej relacji z wydarzeń poprzedzających tragedię, wyraża żal do personelu medycznego szpitali w Sanoku i Lesku i jest zdeterminowana, aby wyjaśnić sprawę pod kątem ewentualnych nieprawidłowości w sposobie leczenia mężczyzny. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożono w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, a stamtąd dokumenty trafiły do miejscowej prokuratury.

5 lutego Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo o przestępstwo z art. 160 §2 kodeksu karnego tj. narażenie osoby na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz o przestępstwo z art 155 tj. o nieumyślne spowodowanie śmierci. Oba przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zabezpieczono dokumentację medyczną, prokurator prowadzi czynności dowodowe – informuje Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Jak udało nam się dowiedzieć, w czwartek w Collegium Medicum w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

O całej sprawie, rodzina poinformowała Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryka Jakiego. Wiadomości zostały przesłane również do Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Opisaliśmy całe zdarzenie. Poprosiliśmy o nadzór nad prowadzonym śledztwem, aby nie doszło do mataczenia i aby sprawa nie została zamieciona pod dywan – mówi Karolina Banaś-Pastyrzak, synowa zmarłego.

W międzyczasie otrzymaliśmy oświadczenie, które napłynęło ze szpitala w Lesku.

Chciałbym przekazać Rodzinie zmarłego Pacjenta najszczersze kondolencje. Jest mi niezmiernie przykro w związku z zaistniałą tragedią – mówi Robert Płaziak, dyrektor SP ZOZ w Lesku. – Zgodnie z przyjętymi w naszej jednostce zasadami, w dniu wczorajszym (poniedziałek – przyp. red.) po uzyskaniu informacji o zaistniałym zdarzeniu została zabezpieczona dokumentacja i przeprowadzone rozmowy wyjaśniające z personelem. Wyjaśniam że, pacjent trafił do Leskiego Szpitala na SOR, w niedługim czasie po pobycie w innej jednostce leczniczej. W naszym szpitalu podjęto stosowne leczenie, rano pacjent opuścił SOR w stanie ogólnym dobrym, bez dolegliwości. Otrzymał skierowanie do dalszego leczenia w oddziale specjalistycznym, ponieważ SP ZOZ w Lesku nie posiada takiego oddziału specjalistycznego w swojej strukturze. W dniu dzisiejszym dokumentacja leczenia pacjenta została przekazana prokuraturze. Dalsze informacje w tej sprawie będą możliwe po przeprowadzeniu wyjaśnienia przez odpowiednie organy.

Kontaktowaliśmy się ponownie z dyrektorem SP ZOZ w Sanoku Henrykiem Przybycieniem. Poinformował nas, że komisja, której zadaniem jest przeprowadzenie wewnętrznej kontroli co do wydarzeń na sanockim SORze zakończy swoje prace najprawdopodobniej w najbliższy wtorek. Wtedy dyrektor przekaże nam ustalenia.

Sprawa odbija się szerokim echem w mediach lokalnych, ale nie tylko. Wiadomo już, że o szczegóły tej tragicznej historii zapytała „UWAGA” TVN. Dziś zainteresował się nią również Polsat.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dyrektor sanockiego szpitala o ostatnim wydarzeniu na SOR (OŚWIADCZENIE)

Relacja rodziny zmarłego. „Lekarze z Krosna płakali razem z nami” (FILM)

06-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)