REKLAMA
REKLAMA

REGION: 28-latka okradała dom, w którym pracowała. Pomogły kamery

PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy i biżuterii. Zatrzymana opiekowała się dzieckiem pokrzywdzonych. Podczas ich nieobecności, kradła z domu pieniądze. Od maja, kiedy została zatrudniona, skradła ponad 33 tys. złotych oraz srebrną biżuterię o wartości 400 złotych. Wpadła, bo właściciele mieli w domu kamerę. Policjanci odzyskali 4,3 tys złotych, a kobieta usłyszała zarzut kradzieży.

Policjanci zostali zawiadomieni przez pokrzywdzonych, że kobieta, która opiekowała się ich dzieckiem, okradała dom podczas ich nieobecności. Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych. Kobieta wpadła, ponieważ właściciele posiadali domowy monitoring, a po kradzieżach, podejrzewając kobietę, zainstalowali dodatkowe kamery. To one zarejestrowały, jak podejrzana wchodzi na piętro i przeszukuje komodę w sypialni.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci zatrzymali opiekunkę, gdy we wtorek wychodziła z domu pokrzywdzonych. Kobieta do razu przyznała się do kradzieży. Policjanci znaleźli przy niej skradzione w tym dniu pieniądze w kwocie 1800 złotych, a podczas przeszukania w jej domu znaleźli kolejne 2,5 tys. złotych. Łączna wartość strat to 34 tys. złotych.

Prowadzący sprawę policjanci przedstawili 28-letniej mieszkance powiatu kolbuszowskiego zarzut kradzieży. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez policjantów z Kolbuszowej. Miała odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Po zakończeniu czynności została przewieziona do zakładu karnego.

źródło: KMP Rzeszów

foto: zdjęcie poglądowe

13-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)