REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jeździł po pijaku ulicami miasta. Policja zatrzymała go dwa razy

SANOK / PODKARPACIE. 41-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego w ciągu dwóch dni został dwukrotnie zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Za każdym razem urządzenie pomiarowe wykazywało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 41-latek będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

W piątek przed godz. 22, w Sanoku na ul. Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, 41-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych oraz stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Pojazd zabezpieczono, a po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono do miejsca zamieszkania.

W niedzielę około godz. 17.30, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który w Sanoku na ul. Lipińskiego stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali wskazany samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że w mercedesie, za kierownicą siedzi kontrolowany w piątek mężczyzna. Wraz z nim w pojeździe było dwoje pasażerów. Ponownie okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Tym razem alkotest wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Za popełnione czyny wkrótce usłyszy zarzuty, za które odpowie przed sądem. Czeka go odpowiedzialność karna, wysoka grzywna, a nawet dożywotnia utrata prawa jazdy.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę, która wcześniej spożywała alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum Esanok.pl

16-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)