REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Klimatyzatorów w magistracie nie będzie. „Nie planowano zakupów”

SANOK / PODKARPACIE. Trzy firmy zgłosiły się na zaproszenie do składania ofert cenowych na montaż klimatyzatorów w sanockim magistracie. Finalnie postępowanie unieważniono. Jak poinformowała Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, nie planowano zakupów.

 

Sanocki magistrat ogłosił zaproszenie do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów w Urzędzie Miasta Sanoka, przy ul. Rynek 1. początkiem lipca tego roku. Zamówienie miało obejmować dostawę i montaż 38 zestawów urządzeń, a także usługi związane z serwisowaniem ich w okresie gwarancyjnym.

Wówczas informacja ta zainteresowała naszych czytelników. Pod artykułami na eSanok.pl związanymi z samorządem pojawiały się komentarze dotyczące planów zakupowych sanockiego magistratu.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych w biurach UM jest zasadny – taką potrzebę zgłaszają pracownicy i mieszkańcy, obsługiwani przez urzędników. Złożono zapytanie ofertowe – powiedziała wówczas Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

W opisie oferty można było przeczytać, że magistrat planował zamówić łącznie 38 zestawów jednostek wewnętrznych typu „split” i „multi-split”
Jednostki wewnętrzne są łączone w zestawy i podłączone do jednostek zewnętrznych. Te drugie montowane miały być na frontowej części budynku magistratu oraz od strony dziedzińca. Urządzenia klimatyzacyjne miały być dostarczone i zamontowane w II etapach.

Pierwszy z nich zakładał termin 21 dni od dnia wysłania zlecenia po podpisaniu umowy, z kolei II miał zostać zrealizowany do końca sierpnia 2019 roku. Oferta zakładała również wykonywanie usług serwisowych w 36-miesięcznym okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne. Oferty można było składać do 9 lipca.

OGŁOSZENIE – ZOBACZ, OPIS PRZEDMIOTU – ZOBACZ.

Zgodnie z informacją z otwarcia ofert, która została zamieszczona na BIP, do wykonania tego zadania zgłosiło się trzy firmy: najlepsza cenę zaoferowała firma GEO-EKO z Sanoka, która wyceniła koszt przedsięwzięcia na prawie 191,9 tys. złotych. Nieco droższa była oferta firmy INVENTOR z Pobiedna – nieco ponad 203,1 tys. złotych. Najdroższa okazała się oferta firmy KLIMAR  z Rudnej Małej, która swoje usługi wyceniła na ponad 245,5 tys. złotych.

 

Dzień później jednak unieważniono postępowanie. Sanocki magistrat zamierzał przeznaczyć na zakup klimatyzatorów 100 tys. złotych, a najkorzystniejsza oferta była droższa o ponad 90 tys. złotych.

Kiedy zwróciliśmy się z pytaniem do magistratu co dalej, czy może będzie kolejny przetarg, bądź miasto nieco podniesie kwotę, jaką chce przeznaczyć na inwestycję, odpowiedź była dosyć zaskakująca.

– Miasto złożyło zapytanie ofertowe, żeby sprawdzić, jakie są koszty zamontowania urządzeń klimatyzacyjnych. Nie planowano zakupów – powiedziała  Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz.

ZOBACZ TAKŻE:
SANOK: Miasto chce kupić 38 klimatyzatorów do budynku urzędu (ZDJĘCIA)

 

źródło: Red., BIP UM Sanok

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)