REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Klimatyzatorów w magistracie nie będzie. „Nie planowano zakupów”

SANOK / PODKARPACIE. Trzy firmy zgłosiły się na zaproszenie do składania ofert cenowych na montaż klimatyzatorów w sanockim magistracie. Finalnie postępowanie unieważniono. Jak poinformowała Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, nie planowano zakupów.

 

Sanocki magistrat ogłosił zaproszenie do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów w Urzędzie Miasta Sanoka, przy ul. Rynek 1. początkiem lipca tego roku. Zamówienie miało obejmować dostawę i montaż 38 zestawów urządzeń, a także usługi związane z serwisowaniem ich w okresie gwarancyjnym.

Wówczas informacja ta zainteresowała naszych czytelników. Pod artykułami na eSanok.pl związanymi z samorządem pojawiały się komentarze dotyczące planów zakupowych sanockiego magistratu.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych w biurach UM jest zasadny – taką potrzebę zgłaszają pracownicy i mieszkańcy, obsługiwani przez urzędników. Złożono zapytanie ofertowe – powiedziała wówczas Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

W opisie oferty można było przeczytać, że magistrat planował zamówić łącznie 38 zestawów jednostek wewnętrznych typu „split” i „multi-split”
Jednostki wewnętrzne są łączone w zestawy i podłączone do jednostek zewnętrznych. Te drugie montowane miały być na frontowej części budynku magistratu oraz od strony dziedzińca. Urządzenia klimatyzacyjne miały być dostarczone i zamontowane w II etapach.

Pierwszy z nich zakładał termin 21 dni od dnia wysłania zlecenia po podpisaniu umowy, z kolei II miał zostać zrealizowany do końca sierpnia 2019 roku. Oferta zakładała również wykonywanie usług serwisowych w 36-miesięcznym okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne. Oferty można było składać do 9 lipca.

OGŁOSZENIE – ZOBACZ, OPIS PRZEDMIOTU – ZOBACZ.

Zgodnie z informacją z otwarcia ofert, która została zamieszczona na BIP, do wykonania tego zadania zgłosiło się trzy firmy: najlepsza cenę zaoferowała firma GEO-EKO z Sanoka, która wyceniła koszt przedsięwzięcia na prawie 191,9 tys. złotych. Nieco droższa była oferta firmy INVENTOR z Pobiedna – nieco ponad 203,1 tys. złotych. Najdroższa okazała się oferta firmy KLIMAR  z Rudnej Małej, która swoje usługi wyceniła na ponad 245,5 tys. złotych.

 

Dzień później jednak unieważniono postępowanie. Sanocki magistrat zamierzał przeznaczyć na zakup klimatyzatorów 100 tys. złotych, a najkorzystniejsza oferta była droższa o ponad 90 tys. złotych.

Kiedy zwróciliśmy się z pytaniem do magistratu co dalej, czy może będzie kolejny przetarg, bądź miasto nieco podniesie kwotę, jaką chce przeznaczyć na inwestycję, odpowiedź była dosyć zaskakująca.

– Miasto złożyło zapytanie ofertowe, żeby sprawdzić, jakie są koszty zamontowania urządzeń klimatyzacyjnych. Nie planowano zakupów – powiedziała  Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz.

ZOBACZ TAKŻE:
SANOK: Miasto chce kupić 38 klimatyzatorów do budynku urzędu (ZDJĘCIA)

 

źródło: Red., BIP UM Sanok

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)