REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miasto wyremontuje drogi w dzielnicach. Które na początek? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Główne ulice Sanoka są aktualnie przebudowywane, a coraz bardziej zaawansowane są prace przy powstającej obwodnicy Sanoka. Remontów doczekają się również drogi w dzielnicach. 2 lipca burmistrz Tomasz Matuszewski uczestniczył w objeździe po sanockich drogach i dróżkach, ustalając remontowe priorytety na najbliższy czas. Część, być może, uda się zrealizować jeszcze w tym roku. O jakie ulice chodzi?

Ul. Niedzielskiego (Zatorze)

Tutaj remont ma się rozpocząć jeszcze w lipcu i w tym samym miesiącu zakończyć. Zainstalowana zostanie podbudowa, a na niej dwie warstwy bitumiczne. – Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na 230 metrach, jej szerokość to 2,5 m. Koszt zadania to 156 tys. zł – czytamy w komunikacie urzędu miasta. Mieszkańcy czekają również na remont ul. Łany. Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie odcinek o długości 750 metrów.

Ul. Orzeszkowej (Śródmieście)

Modernizacji doczeka się plac przy bloku. Powstanie tam 7 miejsc parkingowych. Prace pochłoną 120 tys. zł, a ich realizacja w tym roku, uzależniona jest od dostępności środków. Plan prac zakłada nałożenie dwóch warstw nawierzchni bitumicznej, budowę chodnika i kanalizacji deszczowej.

Ul. Szewska (Olchowce)

Na remont tej drogi mieszkańcy czekają wiele lat. Do ewentualnej modernizacji mogłoby dojść w przyszłym roku. Aktualnie jeździmy tam po betonowych płytach. Do remontu kwalifikuje się odcinek nieco ponad 120 m i szerokości 4,5 m. – W bieżącym roku w celu zabezpieczenia drogi na początkowym jej odcinku wykonana będzie krata deszczowa, która zbierze wody spływające m.in. z ul. Królowej Jadwigi – podaje magistrat.

Ul. Dworska i Graniczna (Dąbrówka)

Ulice Dworska i Graniczna to małe, łączące się ze sobą drogi w dzielnicy Dąbrówka. Aktualnie znajdują się na nich płyty drogowe. Na Dworskiej do remontu jest 325 m, z kolei na Granicznej 230 m. Przebudowa tych traktów wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej. Dodatkowo, w przypadku ul. Dworskiej konieczne będzie wykup 5 działek bądź wywłaszczenie nieruchomości pod drogę.

 

źródło: Red., UM Sanok (serwis internetowy)

foto: Red.

04-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)