REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Uważajmy na Rymanowskiej. „Można wjechać w pachołek” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Docierają do nas zgłoszenia od Czytelników, którzy skarżą się na niebezpieczne sytuacje na ulicy Rymanowskiej. Zdaniem Internautów, prace drogowe nie są oznakowane wystarczająco dobrze, co może powodować wypadki. 

 – Osoby włączające się do ruchu w kierunku Krakowskiej, czy to ze strony Konopnickiej, czy Dąbrowieckiej, wjeżdżają na ten sam pas, którym jadą samochody od strony ronda. Powoduje to zamieszanie, co kiedyś może się skończyć wypadkiem – pisze jeden z Internautów. – Dodatkowo na Rymanowskiej można wjechać w pierwszy stający pachołek.

Rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA przekonuje, że roboty drogowe są oznakowane w odpowiedni sposób.

Oznakowanie jest zgodne z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu, ale inspektor nadzoru i kierownik budowy ponownie je sprawdzą – mówi Bartosz WysockiW czasie prowadzonych prac będą się pojawiać utrudnienia w ruchu, jednak będziemy się starali je minimalizować – dodaje rzecznik.

O szczególną ostrożność apeluje asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Remonty dróg, a tych mamy sporo, zawsze powodują pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Aby bezpiecznie dojechać do celu, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Bardzo ważne są ostrożność, zasada ograniczonego zaufania, a także stosowanie się do sygnalizacji, znaków drogowych i poleceń osób kierujących ruchem. Należy także pamiętać, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.

 

05-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)