REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miłosne wyznanie na szczycie wieży w parku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na wieży Telewizyjnej Stacji Retransmisyjnej zlokalizowanej na szczycie Góry Parkowej w Sanoku ktoś zawiesił transparent z miłosnym wyznaniem. Musiał się natrudzić, bo maszt ma blisko 40 metrów wysokości. Powiewającą płachtę zauważyli nasi Czytelnicy.

Dzisiaj rano do naszej redakcji dotarł sygnał dotyczący powiewającego transparentu z napisem niewiadomej treści umieszczonego prawie na szczycie wieży przekaźnikowej w sanockim parku.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że zawieszony blisko 40 metrów nad ziemią baner, to wyznanie miłości i jednocześnie przeprosiny. Na transparencie czytamy: „Kocham Cię Natalia. 8.06.2018. Przepraszam. Pieter!!” – przynajmniej tak nam udało się odczytać naniesiony na biały materiał napis o jasno pomarańczowym kolorze.

Jak udało nam się dowiedzieć w firmie obsługującej stację, nie ma możliwości, by płachta wisiała na obiekcie od czerwca ubiegłego roku. – Grupa techniczna była na miejscu dwa tygodnie temu i wtedy baneru nie było – przekazuje Beata Grabarczyk, kierownik ds. Komunikacji i PR Emitel S.A. Jak każdy obiekt nadawczy, także i ten jest monitorowany. Jednak jest to obiekt klasy TSR (Telewizyjna Stacja Retransmisyjna), który nie wymaga pełnego monitoringu na zewnątrz i wewnątrz. Ze względów bezpieczeństwa, firma nie informuje o szczegółach zabezpieczenia obiektu, ale jak podaje, pewne jest, że dostanie się na jego teren bez wymaganych zgód i pozwoleń jest niezgodne z prawem.

Grupa techniczna zdejmie tę płachtę jeszcze dziś – deklaruje Beata Grabarczyk.

Telewizyjna Stacja Retransmisyjna na Górze Parkowej w Sanoku umieszczona jest na maszcie o wysokości 38 metrów. Została wybudowana w niespełna rok i oddana do użytku w 1971 roku. Obiekt kosztował blisko milion złotych. Dzięki realizacji inwestycji sanoczanie, ale również mieszkańcy regionu mogli oglądać telewizję. 15 lat później wieża została podwyższona i przystosowana do odbioru ówczesnego drugiego programu. W 2013 roku zakończono emisję programów telewizji analogowej i rozpoczęto nadawanie sygnału trzeciego multipleksu w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

AKTUALIZACJA: Transparent został zdjęty z masztu.

źródło: Red., Wikipedia

25-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)