REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młodzi w radzie. Segregacja śmieci, powrót do zapomnianych wydarzeń (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz drugi w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka zebrali się młodzi radni wchodzący w skład Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Podjęto wiele ważnych dla życia mieszkańców miasta spraw, na czele z: segregacją śmieci, pokonywaniem barier między szkołami, czy powrotem do wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zniknęły z kalendarza.

W środę 13 listopada w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka. Rozpoczął ją przewodniczący Grzegorz Nogaj wraz z prezydium.

Pierwszym punktem sesji było ślubowanie radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka, którzy nie złożyli go na sesji inauguracyjnej. Zaświadczenia o wyborze wręczył radnym Przewodniczący Rady Miasta Sanoka Andrzej Romaniak.

Następnie młodzi rajcy zajęli się procedowaniem uchwały w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych Komisji Rewizyjnej. Uchwała została przez radę przegłosowana.

Powołano Zespoły problemowe MRM Sanoka, wybrano ich składy osobowe.

Rada utworzyła zespoły problemowe do spraw:

– Współpracy z Samorządami Szkolnymi,
– Zdrowia, sportu i turystyki,
– Promocji, rozwoju i informacji,
– Edukacji, nauki i kultury.

W ramach punktu wolne zapytania i wnioski przeprowadzono dyskusję, w czasie której radni mówili o konieczności wprowadzenia prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, pomyśle zagospodarowania przestrzeni miejskiej, pokonywania barier między szkołami.

Młodzi chcą się rozwijać oraz wracać do tradycji, do tych wydarzeń, które zniknęły z kalendarza wydarzeń kulturowych i sportowych w mieście – podsumowano w trakcie obrad.

Mam nadzieję, że Zespoły Problemowe, które przygotowaliśmy usprawnią działania naszej Rady i pomogą nam, jak to ślubowaliśmy, „Pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Sanoka”. Chcemy jak najlepiej dla wszystkich młodych sanoczan, bo to właśnie oni są przyszłością naszego narodu, naszego miasta – powiedział Grzegorz Nogaj, przewodniczący MRM.

 

foto: Kacper Sokołowski

źródło: materiały nadesłane

14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)