REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młodzi w radzie. Segregacja śmieci, powrót do zapomnianych wydarzeń (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz drugi w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka zebrali się młodzi radni wchodzący w skład Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Podjęto wiele ważnych dla życia mieszkańców miasta spraw, na czele z: segregacją śmieci, pokonywaniem barier między szkołami, czy powrotem do wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zniknęły z kalendarza.

W środę 13 listopada w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka. Rozpoczął ją przewodniczący Grzegorz Nogaj wraz z prezydium.

Pierwszym punktem sesji było ślubowanie radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka, którzy nie złożyli go na sesji inauguracyjnej. Zaświadczenia o wyborze wręczył radnym Przewodniczący Rady Miasta Sanoka Andrzej Romaniak.

Następnie młodzi rajcy zajęli się procedowaniem uchwały w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych Komisji Rewizyjnej. Uchwała została przez radę przegłosowana.

Powołano Zespoły problemowe MRM Sanoka, wybrano ich składy osobowe.

Rada utworzyła zespoły problemowe do spraw:

– Współpracy z Samorządami Szkolnymi,
– Zdrowia, sportu i turystyki,
– Promocji, rozwoju i informacji,
– Edukacji, nauki i kultury.

W ramach punktu wolne zapytania i wnioski przeprowadzono dyskusję, w czasie której radni mówili o konieczności wprowadzenia prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, pomyśle zagospodarowania przestrzeni miejskiej, pokonywania barier między szkołami.

Młodzi chcą się rozwijać oraz wracać do tradycji, do tych wydarzeń, które zniknęły z kalendarza wydarzeń kulturowych i sportowych w mieście – podsumowano w trakcie obrad.

Mam nadzieję, że Zespoły Problemowe, które przygotowaliśmy usprawnią działania naszej Rady i pomogą nam, jak to ślubowaliśmy, „Pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Sanoka”. Chcemy jak najlepiej dla wszystkich młodych sanoczan, bo to właśnie oni są przyszłością naszego narodu, naszego miasta – powiedział Grzegorz Nogaj, przewodniczący MRM.

 

foto: Kacper Sokołowski

źródło: materiały nadesłane

14-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)