REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Na Lipińskiego jedziemy już po rondzie! ZOBACZ FILM, ZDJĘCIA

SANOK: Na Lipińskiego jedziemy już po rondzie! ZOBACZ FILM, ZDJĘCIA

SANOK / PODKARPACIE. Rondo Łany, budowane w ramach obwodnicy Sanoka, choć jeszcze nie do końca gotowe, to w części już udostępnione dla kierowców. Jedziemy nim od Sanoka w kierunku Zagórza i Leska. Z drugiej strony wciąż korzystamy z objazdu.

Objazd będzie funkcjonował do 31 sierpnia br. Do tego czasu planowane jest przeniesienie relacji Lesko – Sanok na rondo. Data zależna jest jednak od warunków atmosferycznych w lipcu i sierpniu – mówił nam Bartosz Wysocki z GDDKiA, oddział w Rzeszowie.

Interwencje w sprawie uciążliwego objazdu i niebezpieczeństw z tym związanych opisywaliśmy tutaj: SANOK: Jadą na czołówkę! Płyty w coraz gorszym stanie (FILM, ZDJĘCIA) i tutaj: NASZA INTERWENCJA: Drogowcy poprawili stan objazdu (ZDJĘCIA).

Inwestycja obejmuje budowę obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Projektowana droga krajowa nr 28 w zakresie opracowania stanowi obwodnicę miasta Sanok. Początek opracowania zlokalizowany jest na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK 28). Koniec opracowania stanowi włączenie projektowanej obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego).

Całkowita długość projektowanej obwodnicy wynosi około 6,7 km. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach województwa podkarpackiego, na terenie powiatu sanockiego i obejmuje tereny miasta Sanok oraz gminy Sanok. Koszt budowy obwodnicy to ponad 140 mln złotych.

źródło: Red., materiały nadesłane

29-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)