REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Na Lipińskiego jedziemy już po rondzie! ZOBACZ FILM, ZDJĘCIA

SANOK: Na Lipińskiego jedziemy już po rondzie! ZOBACZ FILM, ZDJĘCIA

SANOK / PODKARPACIE. Rondo Łany, budowane w ramach obwodnicy Sanoka, choć jeszcze nie do końca gotowe, to w części już udostępnione dla kierowców. Jedziemy nim od Sanoka w kierunku Zagórza i Leska. Z drugiej strony wciąż korzystamy z objazdu.

Objazd będzie funkcjonował do 31 sierpnia br. Do tego czasu planowane jest przeniesienie relacji Lesko – Sanok na rondo. Data zależna jest jednak od warunków atmosferycznych w lipcu i sierpniu – mówił nam Bartosz Wysocki z GDDKiA, oddział w Rzeszowie.

Interwencje w sprawie uciążliwego objazdu i niebezpieczeństw z tym związanych opisywaliśmy tutaj: SANOK: Jadą na czołówkę! Płyty w coraz gorszym stanie (FILM, ZDJĘCIA) i tutaj: NASZA INTERWENCJA: Drogowcy poprawili stan objazdu (ZDJĘCIA).

Inwestycja obejmuje budowę obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Projektowana droga krajowa nr 28 w zakresie opracowania stanowi obwodnicę miasta Sanok. Początek opracowania zlokalizowany jest na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK 28). Koniec opracowania stanowi włączenie projektowanej obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego).

Całkowita długość projektowanej obwodnicy wynosi około 6,7 km. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach województwa podkarpackiego, na terenie powiatu sanockiego i obejmuje tereny miasta Sanok oraz gminy Sanok. Koszt budowy obwodnicy to ponad 140 mln złotych.

źródło: Red., materiały nadesłane

29-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)