REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowa odsłona drogi na Dąbrówce. Jak się wam podoba? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dobiegają końca ostatnie prace związane z oddaniem inwestycji drogowej w dzielnicy Dąbrówka w Sanoku. Oblegana przez kierowców ulica Krakowska zmieniła się nie do poznania. Zakończono malowanie znaków poziomych, zainstalowano oznakowanie pionowe i inne elementy infrastruktury w tym urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Przed drogowcami ostatnie szlify. Jak sanoczanom podoba się długo oczekiwana inwestycja? Zapraszamy do dyskusji.

 

Kierowcy muszą pamiętać o utrudnieniach, z jakimi trzeba się liczyć przy wyjeździe z Sanoka.

Informuję, że w dniach 22-23 i 25-26 listopada 2019 r. (piątek, sobota, poniedziałek, wtorek) planowane są prace związane z wykonywaniem nawierzchni oraz krawężników na jezdni południowej ronda nr 1 (skrzyżowaniu drogi krajowej DK28 z drogą wojewódzką DW886 kierunek Rzeszów). Zmiana polegać będzie na czasowym przełożeniu wszystkich relacji na jezdnię północną ronda, ręczne kierowanie ruchem na wszystkich wlotach, czasowe zamykanie poszczególnych relacji lub całego skrzyżowania. Prace będą wiązały się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu dla wszystkich kierunków. Prosimy przewidzieć planując podróż, że w godzinach szczytu (7-9, 14-17) czas przejazdu przez skrzyżowanie może wydłużyć się o kilkadziesiąt minut. Etap ten jest niezbędny do zakończenia przebudowy skrzyżowania – mówi Damian Delikat, zastępca dyrektora kontraktu MAX BÖGL Polska.

Dzisiaj rano sytuacja wyglądała tak:

 

Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Sp. z o.o., a wartość robót to blisko 17,5 mln złotych. Prace prowadzone są na odcinku o długości 2,83 km.

Zamówienie obejmuje w szczególności realizację robót polegających m.in. na:

– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,

– robotach rozbiórkowych,

– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)

– remoncie kanalizacji drogowej;

– odwodnieniu korpusu drogowego,

– wykonaniu frezowania nawierzchni,

– wykonaniu podbudów,

– wykonaniu nawierzchni,

– pracach wykończeniowych,

– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,

– wykonaniu elementów ulic.

źródło: Red., GDDKiA

22-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)