REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowoczesna pompownia pożarowa w skansenie. Gwarancja większego bezpieczeństwa

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wzbogaciło się o nowy obiekt wspomagający funkcjonowanie istniejącego systemu przeciwpożarowego na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.


Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środkom finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, rozwiązany został problem polegający na zapewnieniu odpowiednich parametrów przepływu i ciśnienia wody w sieci hydrantowej na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Zadanie zrealizowała firma CERBEX sp. z o.o.. Wykonano budynek techniczny pompowni pożarowej, wyposażono go w instalację: elektryczną zabezpieczoną wyłącznikami nadmiarowymi i różnicowoprądowymi, wentylacyjną, hydrantowo-pompową oraz przyłącz do linii dozorowej z systemu SAP, zakupiono i zamontowano pompę główną oraz pompę stabilizująco-uzupełniającą.

Przy spadku ciśnienia w sieci przeciwpożarowej, pompa główna uruchamia się automatycznie, natomiast pompa stabilizująco-uzupełniająca utrzymuje odpowiednie ciśnienie. Instalacja również została wyposażona w przewód do pobierania wody przez straż pożarną, zakończona trzema nasadami pożarniczymi dla PSP.

Te zabezpieczenia gwarantują większe bezpieczeństwo zwiedzającym i ochronę zgromadzonych zabytków w sanockim muzeum.

 

materiały nadesłane/MBL Sanok

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)