REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowoczesna pompownia pożarowa w skansenie. Gwarancja większego bezpieczeństwa

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wzbogaciło się o nowy obiekt wspomagający funkcjonowanie istniejącego systemu przeciwpożarowego na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.


Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środkom finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, rozwiązany został problem polegający na zapewnieniu odpowiednich parametrów przepływu i ciśnienia wody w sieci hydrantowej na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Zadanie zrealizowała firma CERBEX sp. z o.o.. Wykonano budynek techniczny pompowni pożarowej, wyposażono go w instalację: elektryczną zabezpieczoną wyłącznikami nadmiarowymi i różnicowoprądowymi, wentylacyjną, hydrantowo-pompową oraz przyłącz do linii dozorowej z systemu SAP, zakupiono i zamontowano pompę główną oraz pompę stabilizująco-uzupełniającą.

Przy spadku ciśnienia w sieci przeciwpożarowej, pompa główna uruchamia się automatycznie, natomiast pompa stabilizująco-uzupełniająca utrzymuje odpowiednie ciśnienie. Instalacja również została wyposażona w przewód do pobierania wody przez straż pożarną, zakończona trzema nasadami pożarniczymi dla PSP.

Te zabezpieczenia gwarantują większe bezpieczeństwo zwiedzającym i ochronę zgromadzonych zabytków w sanockim muzeum.

 

materiały nadesłane/MBL Sanok

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)