REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Uchwała „śmieciowa”. Tak głosowali radni

SANOK / PODKARPACIE. Uchwała śmieciowa podwyższająca opłaty odbiła się szerokim echem w całym mieście. Nie ma się co dziwić, dotyczy ona większości sanoczan. W systemie jest ich zarejestrowanych blisko 30 tys. Przedstawiamy wyniki jawnego głosowania nad projektem.

ts

O debacie i głosowaniu nad projektem uchwały związanej z gospodarowaniem odpadami pisaliśmy szeroko tutaj: SANOK: „Drastyczna” podwyżka opłat za śmieci uchwalona. Większość radnych nie podniosła ręki „za” (FILM, ZDJĘCIA).

Przypomnijmy, że projekt uchwały zakładał podniesienie opłaty za odpady segregowane do 14 zł miesięcznie od jednego mieszkańca oraz do 28 zł za śmieci zmieszane. Uchwała zawiera więcej pozycji, stawek i uwarunkowań, ale to właśnie te dwie pozycje wzbudzały największe zainteresowanie, gdyż dotyczą większości mieszkańców miasta. W systemie zarejestrowanych jest blisko 30 tys. sanoczan. Przedstawione stawki opłat to w porównaniu do dotychczasowego cennika wzrost o kolejno 40 i 75%.

Kulminacyjny moment poprzedziła długa dyskusja. Głos zabrało wielu radnych. Nikomu nie uśmiechało się podnosić rękę za podwyżkami, ale podczas debaty przypominano o odpowiedzialności za sytuację finansową miasta i dyscyplinę, którą należy zachować przy realizowaniu budżetu. Wspominano również o tym, że obecny stan gospodarki odpadami to efekt polityki prowadzonej przez decydentów w ostatnich latach. Z drugiej strony mówiono o, mimo wszystko, zbyt drastycznym wzroście cen odbioru i wywozu śmieci. Ostatecznie wszyscy musieli zagłosować. Jakie były wyniki?

źródło: BIP Urząd Miasta Sanoka

Debata nad projektem uchwały śmieciowej

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)