REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Niebezpiecznie w skateparku. Czytelnicy sygnalizują uszkodzenia rampy (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. – Przesyłam kilka zdjęć sanockiego skateparku, bo ktoś może zrobić sobie krzywdę. Może da się coś z tym zrobić? – pisze Internauta. Na fotografiach widać dziury w rampie, niby niewielkie, ale jak niebezpieczne dla miłośników tego rodzaju aktywnego odpoczynku.

Czytelnik sygnalizuje, że nawet jeśli ubytków w rampie nie widać na pierwszy rzut oka, to mogą być one bardzo niebezpieczne dla użytkowników. Internauta prosi o interwencję.

Skatepark od momentu powstania stanowi atrakcję dla młodzieży i miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. W bieżącym roku wymieniono stare legary w jednej z ramp. Przedmiotowe uszkodzenia powstałe w skutek eksploatacji zostaną naprawione, zlecono je wykonawcy i zostaną one naprawione w ciągu najbliższych kilku tygodni – mówi Emilia Trześniowska, osoba do kontaktu z mediami z sanockiego magistratu. 

Dodaje, że na terenach mienia komunalnego Gminy Miasta Sanoka, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Sanoku sprawuje nadzór nad terenami rekreacyjno-sportowymi położonymi przy ulicach: Białogórskiej, Okrzei, Przemyskiej, Wyspiańskiego, 800-lecia, Kenara, Konopnickiej, Okołowiczówki, Struga, Glinic; w ogródkach jordanowskich, przy ul. Langiewicza i Żydowskiej; plenerowymi siłowniami przy ul. Kawczyńskiego i w parku miejskim oraz Skateparkiem przy ul.Białogórskiej.

Na w/w terenach znajduje się ponad 230 urządzeń. Corocznie na wiosnę przeprowadzony jest przegląd techniczny omawianych terenów i urządzeń przez inspektora nadzoru z uprawnieniami budowlanymi oraz pracownika merytorycznego. W ubiegłym roku przedmiotowe tereny były kontrolowane przez Nadzór Budowlany w Sanoku – dodaje Emilia Trześniowska.

Uzupełnia, że w roku bieżącym większość remontów i napraw dokonała firma Ringpol. Rocznie z budżetu Gminy Miasta Sanoka przeznaczane jest ok. 30 tys. zł na bieżące naprawy. Podobna kwota przeznaczana jest na zakup nowych urządzeń. W ciągu kilku ostatnich lat wymieniono 90% urządzeń zabawowych, likwidując stare i na ich miejsce wprowadzając nowe z niezbędnymi atestami, z gwarancjami solidnego wykonania i spełniające obowiązujące normy.

Pracownicy sprawdzają ich stan, reagują na prośby i sygnały mieszkańców i użytkowników wyżej wspomnianych terenów rekreacyjno-sportowych – kwituje.

Nie zmienia to jednak faktu, że przez kilka tygodni, zanim naprawa zostanie wykonana, może się wiele wydarzyć w skateparku. Na ten moment nie ma informacji o uszkodzonej rampie, nie jest też ona zabezpieczona.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się również do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Czekamy na odpowiedź.

foto: nadesłane

 

foto: red.

 

25-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)