REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Piastowska i Pomorska w remoncie. Kierowcy narzekają… (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa remont ulic Piastowskiej i Pomorskiej w Sanoku. Już są nowe chodniki, będzie też nowa nawierzchnia i oświetlenie. Tylko kierowcy od czasu do czasu narzekają. Te ulice, mimo dziur, były swego rodzaju „objazdem” w czasie remontów na Krakowskiej i Rymanowskiej.

 

Wspomniane chodniki przy ul. Piastowskiej w zasadzie są już gotowe. Zdemontowano stara nawierzchnię i ułożono kostkę brukową. Prace są prowadzone również na ulicy Pomorskiej. Tam z kolei zdemontowano betonowe płyty z jezdni. Trwają przygotowania do budowy nowej nawierzchni.

Roboty prowadzi firma Strabag Sp. z o. o..

Warto dodać, że całość zadania opiewa na kwotę blisko 5 mln złotych (4 711 553,46 zł), z czego sanocki magistrat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości niespełna 3 mln złotych (2 766 474,00 zł – jest to 60 procent kosztów całej inwestycji).

Miasto ze swojej kieszeni wyłożyło niecałe 2 mln złotych (1 844 316,61 zł).

Projekt obejmuje przebudowę ul. Piastowskiej i ul. Pomorskiej. Dotyczy także budowy kanalizacji deszczowej, jak i oświetlenia ulicznego. Prace trwają na odcinku około 1,9 km, od skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Okulickiego, natomiast ul. Pomorska jest przebudowywana do skrzyżowania z ul. Kalinową.

Narzekają nieco kierowcy, szczególnie ci, którzy codziennie przemierzają ul. Krakowską i Rymanowską w drodze do pracy i z pracy. Przed remontem, niektórzy korzystali z ulic Piastowskiej i Pomorskiej jak z „objazdu”, aby nie stać w olbrzymich korkach. Obecnie jest to niemożliwe. Niebawem wszystkie wymienione ulice mają być wyremontowane. I tak Krakowska i Rymanowska – w listopadzie, a Piastowska i Pomorska – w połowie października.

ZOBACZ TAKŻE:

SANOK: Wkrótce remont Piastowskiej i Pomorskiej. Będzie nowe oświetlenie (ZDJĘCIA)

źródło: UM Sanok/red.
foto: red.

23-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)