REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wkrótce remont Piastowskiej i Pomorskiej. Będzie nowe oświetlenie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Tomasz Matuszewski podpisał umowę z firmą Strabag Sp. z o. o., wykonawcą zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr G117012R (ul. Piastowska), G117035R (ul. Pomorska) w Sanoku”. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wartość robót wg kosztorysu inwestorskiego to 4 711 553,46 zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 60 proc.: 2 766 474,00 zł, środki własne – 1 844 316,61 zł.

Projekt obejmuje przebudowę ul. Piastowskiej i ul. Pomorskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia ulicznego. Początek odcinka przebudowy drogi ul. Piastowskiej to okolice skrzyżowania z ul. Okulickiego – km 0+000 – km 1+292,16 oraz ul. Pomorskiej na odcinku km 1+292,16 – km 1+862, a koniec to skrzyżowanie z ulicą Kalinową. Długość przebudowywanego odcinka: 1862 m, zgodnie z zatwierdzonymi projektami budowlanymi i pozwoleniami na budowę obejmującymi przebudowę dróg gminnych.

Foto: Red.

Planowany harmonogram prac obejmuje:

– Wzmocnienie istniejącej nawierzchni, rozebranie istniejącej nawierzchni z płyt drogowych oraz z betonu asfaltowego, wykonanie podbudowy i ułożenie nowych warstw bitumicznych.

– Wymianę krawężników na nowe.

– Budowę wyniesionego przejścia dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej.

– Przebudowę nawierzchni chodników polegającą na rozebraniu istniejącej nawierzchni z płyt chodnikowych oraz betonu asfaltowego i wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej, na całej długości o szer. 2 m wraz z wymianą nawierzchni zostaną wymienione obrzeża.

– Przebudowę zjazdów – ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej lub betonu asfaltowego bez zmiany geometrii i lokalizacji.

– Wykonanie nowego oświetlenia drogowego – 15 słupów oświetleniowych wraz z oprawami.

– Budowę kanalizacji deszczowej.

– Oznakowanie pionowe i poziome drogi, zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu.

Firma Strabag Sp. z o. o. jest wykonawcą remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej, nadzorowanego przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

źródło: Urząd Miasta Sanoka

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)