REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pierwszy Jarmark Adwentowy! Ma szansę stać się imprezą cykliczną?

SANOK / PODKARPACIE. W wielu polskich miastach przed Świętami Bożego Narodzenia są organizowane Jarmarki Bożonarodzeniowe. Taką praktykę z powodzeniem stosują również wielkie, europejskie stolice. Przedsięwzięcia te cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, jak i turystów. Rynki tętnią życiem, jest barwnie, smacznie i radośnie, dlaczego nie spróbować tego w Sanoku?

Chcielibyśmy, by w grudniu, w okresie przedświątecznym, także Rynek w Sanoku rozbłysnął światłem i tętnił życiem – czytamy w komunikacie na stronie UM Sanok.

Wydaje się, że to świetny pomysł. W planie jest festiwal potraw świątecznych, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. warsztaty przygotowania ozdób choinkowych, spotkania kolędowe „przy herbatce” w przylegających do Rynku lokalach gastronomicznych,czy pokazy filmowe w BWA.

Tegoroczny Jarmark odbędzie się z inicjatywy Burmistrza Miasta Sanoka, któremu zależy na tym, by ożywić sanocki rynek. Jest wśród sanoczan i mieszkańców okolic wielu twórców-rękodzielników, których chcemy zachęcić do zaprezentowania swojej twórczości – mówi Emilia Trześniowska z sanockiego magistratu.

Wydarzenie zaplanowano na 13 i 14 grudnia.

Jarmark chcemy też wzbogacić o atrakcje dla dzieci i dorosłych. Ma on posłużyć integracji społecznej. Już zgłaszają się do nas wystawcy. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się z pozytywnym odzewem i w przyszłości będziemy planować kolejne – podkreśla.

Artyści, rękodzielnicy, twórcy, gestorzy i wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w tym nowym przedsięwzięciu, już mogą zgłaszać swój udział. Pracownicy urzędu przyjmują te zgłoszenia osobiście w pok. 63 UM, ul. Rynek 1, pod nr tel. 13-46-52-884 oraz e-mailem: anna.jurczyszyn@um.sanok.pl do 29 listopada 2019 r.

15-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)