REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pierwszy Jarmark Adwentowy! Ma szansę stać się imprezą cykliczną?

SANOK / PODKARPACIE. W wielu polskich miastach przed Świętami Bożego Narodzenia są organizowane Jarmarki Bożonarodzeniowe. Taką praktykę z powodzeniem stosują również wielkie, europejskie stolice. Przedsięwzięcia te cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, jak i turystów. Rynki tętnią życiem, jest barwnie, smacznie i radośnie, dlaczego nie spróbować tego w Sanoku?

Chcielibyśmy, by w grudniu, w okresie przedświątecznym, także Rynek w Sanoku rozbłysnął światłem i tętnił życiem – czytamy w komunikacie na stronie UM Sanok.

Wydaje się, że to świetny pomysł. W planie jest festiwal potraw świątecznych, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. warsztaty przygotowania ozdób choinkowych, spotkania kolędowe „przy herbatce” w przylegających do Rynku lokalach gastronomicznych,czy pokazy filmowe w BWA.

Tegoroczny Jarmark odbędzie się z inicjatywy Burmistrza Miasta Sanoka, któremu zależy na tym, by ożywić sanocki rynek. Jest wśród sanoczan i mieszkańców okolic wielu twórców-rękodzielników, których chcemy zachęcić do zaprezentowania swojej twórczości – mówi Emilia Trześniowska z sanockiego magistratu.

Wydarzenie zaplanowano na 13 i 14 grudnia.

Jarmark chcemy też wzbogacić o atrakcje dla dzieci i dorosłych. Ma on posłużyć integracji społecznej. Już zgłaszają się do nas wystawcy. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się z pozytywnym odzewem i w przyszłości będziemy planować kolejne – podkreśla.

Artyści, rękodzielnicy, twórcy, gestorzy i wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w tym nowym przedsięwzięciu, już mogą zgłaszać swój udział. Pracownicy urzędu przyjmują te zgłoszenia osobiście w pok. 63 UM, ul. Rynek 1, pod nr tel. 13-46-52-884 oraz e-mailem: anna.jurczyszyn@um.sanok.pl do 29 listopada 2019 r.

15-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)