REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Robert Rybka pozostaje dyrektorem I LO! W „dwójce” konkurs nierozstrzygnięty

SANOK / PODKARPACIE. Robert Rybka przez kolejne pięć lat będzie pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Wygrał on konkurs przeprowadzony przez organ prowadzący. Jeśli chodzi o II LO, w ostatnim momencie swoją kandydaturę wycofała Beata Wojtowicz, a Jolanta Mazur-Fedak nie zdobyła większości głosów komisji. Konkursu zatem nie rozstrzygnięto. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji bez zmian. Kolejne kadencje dla Macieja Drwięgi i Wacława Żuchowskiego.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów czterech powiatowych placówek. Znamy nazwiska trzech gospodarzy jednostek na najbliższe pięć lat.

Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku pozostanie Robert Rybka. O to stanowisko ubiegała się również Beata Wójtowicz, aktualnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Miałem bardzo mocną kontrkandydatkę, osobę z doświadczeniem na stanowisku dyrektora. Udało mi się jednak zdobyć przychylność większości komisji konkursowej, z czego się bardzo cieszę – mówi na gorąco Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. – Zabieram się do pracy. Celem na kolejne lata jest utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia, jak najlepsza zdawalność egzaminów maturalnych i jak najwyższe wyniki. To przełoży się na rezultaty w rankingach. Zadbamy o olimpijczyków. Jesteśmy szkołą, którą wybierają zdolni uczniowie, dlatego musimy wypełnić zobowiązania wobec nich.

Jeśli chodzi o licealną „dwójkę”, tutaj konkursu nie rozstrzygnięto. Jak dowiadujemy się w starostwie, w piątek w godzinach popołudniowych, rezygnację z udziału w postępowaniu złożyła Beata Wójtowicz. Komisja oceniała więc jedynie kandydaturę Jolanty Mazur-Fedak. Uzyskała ona 5 głosów pozytywnych, a w przypadku 12-osobowej komisji, do zatwierdzenia kandydatury potrzebnych było 7 głosów. Na jutro zaplanowano posiedzenie zarządu powiatu, na którym zostanie podjęta decyzja, co dalej.

Bez zmian w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. W obu przypadkach, do konkursu zgłosili się jedynie obecni dyrektorzy i uzyskali oni akceptację komisji. Szefami jednostek pozostaną odpowiednio Maciej Drwięga i Wacław Żuchowski.

Do tematu wrócimy. Wkrótce dostępne będą protokoły z konkursów. Poinformujemy jak rozkładały się głosy w komisjach.

foto: Red., archiwum I LO w Sanoku

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)