REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Robert Rybka pozostaje dyrektorem I LO! W „dwójce” konkurs nierozstrzygnięty

SANOK / PODKARPACIE. Robert Rybka przez kolejne pięć lat będzie pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Wygrał on konkurs przeprowadzony przez organ prowadzący. Jeśli chodzi o II LO, w ostatnim momencie swoją kandydaturę wycofała Beata Wojtowicz, a Jolanta Mazur-Fedak nie zdobyła większości głosów komisji. Konkursu zatem nie rozstrzygnięto. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji bez zmian. Kolejne kadencje dla Macieja Drwięgi i Wacława Żuchowskiego.

Zakończyły się konkursy na dyrektorów czterech powiatowych placówek. Znamy nazwiska trzech gospodarzy jednostek na najbliższe pięć lat.

Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku pozostanie Robert Rybka. O to stanowisko ubiegała się również Beata Wójtowicz, aktualnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Miałem bardzo mocną kontrkandydatkę, osobę z doświadczeniem na stanowisku dyrektora. Udało mi się jednak zdobyć przychylność większości komisji konkursowej, z czego się bardzo cieszę – mówi na gorąco Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. – Zabieram się do pracy. Celem na kolejne lata jest utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia, jak najlepsza zdawalność egzaminów maturalnych i jak najwyższe wyniki. To przełoży się na rezultaty w rankingach. Zadbamy o olimpijczyków. Jesteśmy szkołą, którą wybierają zdolni uczniowie, dlatego musimy wypełnić zobowiązania wobec nich.

Jeśli chodzi o licealną „dwójkę”, tutaj konkursu nie rozstrzygnięto. Jak dowiadujemy się w starostwie, w piątek w godzinach popołudniowych, rezygnację z udziału w postępowaniu złożyła Beata Wójtowicz. Komisja oceniała więc jedynie kandydaturę Jolanty Mazur-Fedak. Uzyskała ona 5 głosów pozytywnych, a w przypadku 12-osobowej komisji, do zatwierdzenia kandydatury potrzebnych było 7 głosów. Na jutro zaplanowano posiedzenie zarządu powiatu, na którym zostanie podjęta decyzja, co dalej.

Bez zmian w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. W obu przypadkach, do konkursu zgłosili się jedynie obecni dyrektorzy i uzyskali oni akceptację komisji. Szefami jednostek pozostaną odpowiednio Maciej Drwięga i Wacław Żuchowski.

Do tematu wrócimy. Wkrótce dostępne będą protokoły z konkursów. Poinformujemy jak rozkładały się głosy w komisjach.

foto: Red., archiwum I LO w Sanoku

11-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)