REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ul. Traugutta z parkingami i nową nakładką. Remont dobiega końca (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kończy się duży remont ulicy Traugutta w sanockiej dzielnicy Wójtostwo. Droga zyskała nową nakładkę asfaltową, wyremontowano zatoki autobusowe i chodniki. Pojawiło się również prawie 20 miejsc parkingowych.

Ul. Traugutta w Sanoku to ważny trakt łączący Śródmieście z terenami nad Sanem. Przez lata na drodze nie wykonywano gruntownych remontów. Nawierzchnia nie była w dobrym stanie, a i chodniki wymagały modernizacji. W poprzednich latach powstawały inne pomysły na przeprowadzenie potrzebnego remontu, ale ostatecznie koszty wziął na siebie powiat, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpoczęła się na początku czerwca i planowo ma się zakończyć 8 listopada. 

Prace remontowe przebiegają zgodnie z planem, nie było praktycznie żadnych utrudnień. Wydaje się, że termin zakończenia robót nie jest zagrożony – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Jest to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat. Wartość zadania to 2,4 mln zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 60% – dodaje starosta.

Remont dotyczy odcinka o długości blisko kilometra. Położona została nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonali nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstało 17 miejsc parkingowych. Zakres prac zawierał również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja.

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)