REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ul. Traugutta z parkingami i nową nakładką. Remont dobiega końca (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kończy się duży remont ulicy Traugutta w sanockiej dzielnicy Wójtostwo. Droga zyskała nową nakładkę asfaltową, wyremontowano zatoki autobusowe i chodniki. Pojawiło się również prawie 20 miejsc parkingowych.

Ul. Traugutta w Sanoku to ważny trakt łączący Śródmieście z terenami nad Sanem. Przez lata na drodze nie wykonywano gruntownych remontów. Nawierzchnia nie była w dobrym stanie, a i chodniki wymagały modernizacji. W poprzednich latach powstawały inne pomysły na przeprowadzenie potrzebnego remontu, ale ostatecznie koszty wziął na siebie powiat, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2235R, czyli ul. Traugutta w Sanoku rozpoczęła się na początku czerwca i planowo ma się zakończyć 8 listopada. 

Prace remontowe przebiegają zgodnie z planem, nie było praktycznie żadnych utrudnień. Wydaje się, że termin zakończenia robót nie jest zagrożony – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Jest to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali wiele lat. Wartość zadania to 2,4 mln zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 60% – dodaje starosta.

Remont dotyczy odcinka o długości blisko kilometra. Położona została nowa nakładka asfaltowa, drogowcy wykonali nowe chodniki i krawężniki. Dodatkowo, powstało 17 miejsc parkingowych. Zakres prac zawierał również montaż pasów z kostki brukowej integracyjnej dla osób niewidomych. Mają one pomóc w dojściu do przejść dla pieszych.

Przypomnijmy, że powiat zawnioskował również o pomoc w naprawie drogi relacji Tarnawa-Kalnica. Na ten cel przeznaczone zostanie 2,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowić będzie dotacja.

Ulica Traugutta w Sanoku / zdjęcia archiwalne

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)