REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wiemy, kiedy baseny zostaną ponownie otwarte!

SANOK / PODKARPACIE. Jak informuje Urząd Miasta Sanoka, trwają prace związane z dostawą, montażem i uruchomieniem elementów systemów instalacji technologicznych Centrum Rehabilitacji i Sportu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, uszkodzonych w wyniku zalania 13 lipca 2019 r. W budżecie zabezpieczono na ten cel 350 tys. zł. Basen wewnętrzny ma zostać ponownie otwarty do 15 litopada tego roku. Prace na obiekcie zewnętrznym potrwają do 15 grudnia. Będzie można z nich korzystać od kwietnia. 

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA SANOKA:

Trwają prace związane z dostawą, montażem i uruchomieniem elementów systemów instalacji technologicznych Centrum Rehabilitacji i Sportu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, uszkodzonych w wyniku zalania 13 lipca 2019 r. Zabezpieczono w budżecie pieniądze na ten cel – 350 tys., które w formie zaliczki wpłynęły od ubezpieczyciela.
Wykonawcą jest firma Karpat-Bud sp. z o.o. W umowie z wykonawcą zastrzeżono, aby urządzenia, technologie i oprogramowanie były w pełni zgodne i funkcjonalne z istniejącymi systemami i instalacjami technologicznymi zamontowanymi obecnie w Centrum Rehabilitacji i Sportu. Ponadto działania wykonawcy nie mogą spowodować utraty gwarancji oraz rękojmi wynikającej z umowy o roboty budowlane z 5 stycznia 2017 r.

Cel rozpoczętych prac to przywrócenie pełnej funkcjonalności basenów wewnętrznego i zewnętrznego i umożliwienie ich pełnej eksploatacji.

Termin przywrócenia basenów do użytku będzie się odbywał w trzech etapach. Do 15 listopada 2019 zostaną uruchomione baseny wewnętrzne. – Montaż urządzeń to dwa do trzech tygodni, jednak ich zamówienie i dostawa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, to minimum 8 tygodni, z reguły – 10. Postaramy się, aby w tym przypadku nie trwało to dłużej, niż 8 tygodni – mówi Tomasz Polek, prezes Karpat-Bud.

Drugi etap prac obejmuje baseny zewnętrzne – jego zakończenie zaplanowano na 15 grudnia 2019 r. Ze względu na okres zimowy uruchomienie basenów zewnętrznych CRiS w Sanoku nastąpi pomiędzy 15 a 30 kwietnia 2020 r.

Sprawa podtopienia CRiS została zgłoszona do prokuratury, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przyczyn tej sytuacji.

Nadesłane / materiały prasowe UM Sanok

Grafika poglądowa / materiały nadesłane

26-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)