REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wyłoniono wykonawcę remontu na Rymanowskiej i Krakowskiej!

SANOK / PODKARPACIE. Wyłoniono wykonawcę  na wykonanie remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. Inwestycja ma kosztować 17,5 mln złotych.

Ofertę złożoną przez firmę Strabag Sp. z o.o. wskazano jako najkorzystniejszą w przetargu na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28 (dł. 2,83 km). Wykonawca zadeklarował wykonanie prac za kwotę 17 459 083,17 PLN i skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie czyli do 12 listopada br. Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, możliwe będzie podpisanie umowy – czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad oddział w  Rzeszowie.

Zamówienie obejmuje w szczególności realizację robót polegających m.in. na:

– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,

– robotach rozbiórkowych,

– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)

– remoncie kanalizacji drogowej;

– odwodnieniu korpusu drogowego,

– wykonaniu frezowania nawierzchni,

– wykonaniu podbudów,

– wykonaniu nawierzchni,

– pracach wykończeniowych,

– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,

– wykonaniu elementów ulic.

Na ten remont sanoczanie czekają od dawna, gdyż nawierzchnia ulic zarówno Karkowskiej jak i Rymanowskiej pozostawia wiele do życzenia. Przypomnę tylko, że do tej pory w mieście zakończono już remonty na drogach krajowych: ul. Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego. Wszystkie ważniejsze ciągi komunikacyjne, podlegające pod zarząd GDDKiA będą więc w naszym mieście wyremontowane. Cisze się, że już końcem tego roku będzie można ruszyć z pracami przy kolejnej, rządowej inwestycji w Sanoku. Z niecierpliwością będziemy czekali na zakończenie tych zadań i otwarcie obwodnicy miasta – podkreśla poseł Piotr Uruski.

 

 

źródło: GDDKiA Rzeszów

06-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)