REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wyłoniono wykonawcę remontu na Rymanowskiej i Krakowskiej!

SANOK / PODKARPACIE. Wyłoniono wykonawcę  na wykonanie remontu ulic Krakowskiej i Rymanowskiej w Sanoku. Inwestycja ma kosztować 17,5 mln złotych.

Ofertę złożoną przez firmę Strabag Sp. z o.o. wskazano jako najkorzystniejszą w przetargu na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28 (dł. 2,83 km). Wykonawca zadeklarował wykonanie prac za kwotę 17 459 083,17 PLN i skrócenie terminu realizacji o 4 tygodnie czyli do 12 listopada br. Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, możliwe będzie podpisanie umowy – czytamy w komunikacie na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad oddział w  Rzeszowie.

Zamówienie obejmuje w szczególności realizację robót polegających m.in. na:

– odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych,

– robotach rozbiórkowych,

– robotach ziemnych (wykopy, nasypy)

– remoncie kanalizacji drogowej;

– odwodnieniu korpusu drogowego,

– wykonaniu frezowania nawierzchni,

– wykonaniu podbudów,

– wykonaniu nawierzchni,

– pracach wykończeniowych,

– wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,

– wykonaniu elementów ulic.

Na ten remont sanoczanie czekają od dawna, gdyż nawierzchnia ulic zarówno Karkowskiej jak i Rymanowskiej pozostawia wiele do życzenia. Przypomnę tylko, że do tej pory w mieście zakończono już remonty na drogach krajowych: ul. Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego. Wszystkie ważniejsze ciągi komunikacyjne, podlegające pod zarząd GDDKiA będą więc w naszym mieście wyremontowane. Cisze się, że już końcem tego roku będzie można ruszyć z pracami przy kolejnej, rządowej inwestycji w Sanoku. Z niecierpliwością będziemy czekali na zakończenie tych zadań i otwarcie obwodnicy miasta – podkreśla poseł Piotr Uruski.

 

 

źródło: GDDKiA Rzeszów

06-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)