REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA PLAŻOWA: Bracia Bodziakowie na 9 miejscu w Polsce! (ZDJĘCIA)

SANOK /PODKARPACIE. Wychowankowie TSV Sanok bracia Dominik i Damian Bodziakowie zajęli 9 miejsce podczas finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorów, który odbywał się we Wrześni. Dla podopiecznych Doroty Kondyjowskiej to powtórzenie wyniku osiągniętego przed rokiem w kategorii kadetów. W zawodach uczestniczyło 16 najlepszych par w Polsce.

Tomasz Sokołowski

Siatkarze TSV Sanok wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym Finale Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej (16 najlepszych par z całej Polski, w tym pary kadrowe). Zawody rozegrano w dniach 21-23 lipca.

W wyniku losowania, bracia Dominik i Damian Bodziakowie musieli zmierzyć się z parą Konieczny/Gardyan (Górnik Radlin). W pierwszym secie tego spotkania zawodnicy grali punkt za punkt, ale w końcówce to radlinianie okazali się lepsi i wygrali 22:20. W drugiej partii śląska para już na początku wypracowała sobie kilka punktów przewagi i ostatecznie wygrała 21:18. Po porażce jasne było, że zawodnicy TSV przejdą na prawą stronę drabinki (turniej rozgrywany był systemem brazylijskim) i tam zmierzą się z parą Plasu Warszawa. Nasi siatkarze od początku narzucili swoje warunki gry i mimo przestoju sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu oraz w drugiej (mimo nie najlepszego początku). W kolejnej rundzie, która rozgrywana była zaraz po poprzednim meczu, przeciwnikami siatkarzy z grodu Grzegorza byli Maciej Opiela oraz Dominik Wnęk z Ropczyc. Rywale zza miedzy okazali się lepsi i zakończyli udział sanockiej pary w turnieju finałowym.

Ostatecznie zatem bracia Damian i Dominik Bodziakowie zostali sklasyfikowani na 9 miejscu w Polsce, powtarzając tym samym wynik z ubiegłego roku (wtedy 9 miejsce w kadetach).

Dziękujemy trenerce Dorocie Kondyjowskiej za przygotowania. Zawodnikom, którzy wzięli udział w treningach oraz sparingach, a także sponsorom – Panu Tomaszowi Jadczyszynowi z piekarni JADCZYSZYN oraz Panu Wiesławowi Pietryce z firmy Mansard, a także prezesowi klubu – Panu Tomaszowi Maturze za wsparcie finansowe, które umożliwiło wyjazd na turniej do Wrześni – mówią zawodnicy TSV.

źródło: TSV Sanok

foto: archiwum prywatne

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)