REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA PLAŻOWA: Bracia Bodziakowie na 9 miejscu w Polsce! (ZDJĘCIA)

SANOK /PODKARPACIE. Wychowankowie TSV Sanok bracia Dominik i Damian Bodziakowie zajęli 9 miejsce podczas finału mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorów, który odbywał się we Wrześni. Dla podopiecznych Doroty Kondyjowskiej to powtórzenie wyniku osiągniętego przed rokiem w kategorii kadetów. W zawodach uczestniczyło 16 najlepszych par w Polsce.

Tomasz Sokołowski

Siatkarze TSV Sanok wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym Finale Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej (16 najlepszych par z całej Polski, w tym pary kadrowe). Zawody rozegrano w dniach 21-23 lipca.

W wyniku losowania, bracia Dominik i Damian Bodziakowie musieli zmierzyć się z parą Konieczny/Gardyan (Górnik Radlin). W pierwszym secie tego spotkania zawodnicy grali punkt za punkt, ale w końcówce to radlinianie okazali się lepsi i wygrali 22:20. W drugiej partii śląska para już na początku wypracowała sobie kilka punktów przewagi i ostatecznie wygrała 21:18. Po porażce jasne było, że zawodnicy TSV przejdą na prawą stronę drabinki (turniej rozgrywany był systemem brazylijskim) i tam zmierzą się z parą Plasu Warszawa. Nasi siatkarze od początku narzucili swoje warunki gry i mimo przestoju sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu oraz w drugiej (mimo nie najlepszego początku). W kolejnej rundzie, która rozgrywana była zaraz po poprzednim meczu, przeciwnikami siatkarzy z grodu Grzegorza byli Maciej Opiela oraz Dominik Wnęk z Ropczyc. Rywale zza miedzy okazali się lepsi i zakończyli udział sanockiej pary w turnieju finałowym.

Ostatecznie zatem bracia Damian i Dominik Bodziakowie zostali sklasyfikowani na 9 miejscu w Polsce, powtarzając tym samym wynik z ubiegłego roku (wtedy 9 miejsce w kadetach).

Dziękujemy trenerce Dorocie Kondyjowskiej za przygotowania. Zawodnikom, którzy wzięli udział w treningach oraz sparingach, a także sponsorom – Panu Tomaszowi Jadczyszynowi z piekarni JADCZYSZYN oraz Panu Wiesławowi Pietryce z firmy Mansard, a także prezesowi klubu – Panu Tomaszowi Maturze za wsparcie finansowe, które umożliwiło wyjazd na turniej do Wrześni – mówią zawodnicy TSV.

źródło: TSV Sanok

foto: archiwum prywatne

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)