REKLAMA
REKLAMA

SPGK ogłosiło przetarg na zakup śmieciarek. Przejmą odbiór odpadów?

SANOK / PODKARPACIE. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przymierza się do zakupu 6 śmieciarek zasilanych gazem ziemnym. Tak przynajmniej wynika z przetargu, który ukazał się na stronie przedsiębiorstwa.

– Przedmiotem zamówienia jest dostawa używanych śmieciarek zasilanych gazem CNG – czytamy w przetargu.

Chodzi o 2 pojazdy o pojemności skrzyni ładunkowej minimum 20 m3, 3 samochody o pojemności od 12 do 15 m3 oraz jeden samochód o pojemności skrzyni od 8 do 9 m3. Otwarcie ofert ma nastąpić 23 września.

– Oferowane pojazdy muszą być przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego, spełniające wymagania pojazdu dopuszczanego do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Pojazdy winny być wolne od wad prawnych i fizycznych, w pełni sprawne, gotowe do eksploatacji, posiadać homologację kompletnego pojazdu. W ramach dostawy Wykonawca przeprowadzi bezpłatne szkolenie minimum 2 wskazanych pracowników Zamawiającego z zakresu użytkowania podwozia i zabudowy oferowanych pojazdów – czytamy w dalszej części ogłoszonego przetargu.

Czym spowodowane są planowane zakupy? Pojawiają się głosy, że gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście, ma ponownie przejąć Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Dodajmy, że odbiorem i transportem odpadów od 2013 roku zajmuje się firma „Transprzęt”.

Na zdjęciu Sławomir Miklicz. Foto: archiwum prywatne

– Nie wiemy nic oficjalnie. Drogą pantoflową dowiadujemy się, że SPGK, w trybie in-house, chce przejąc gospodarowanie odpadami w naszym mieście. Jak podkreślam, nie mamy wiedzy oficjalnej. Zgłosiliśmy jednak na najbliższej sesji punkt, w którym mają zostać przedstawione plany SPGK m.in. te dotyczące gospodarki odpadami – mówi Sławomir Miklicz, radny Rady Miasta Sanoka.  

Angielskie określenie „in-house” w tłumaczeniu dosłownym odnosi się do zadania realizowanego we własnym zakresie, w ramach własnego przedsiębiorstwa. Zamawiający nie udziela zamówienia  na wolnym rynku, tylko zleca dane zadanie zależnym od siebie spółkom. Najbliższa sesja zaplanowana jest na 26 września (czwartek).

O komentarz chcieliśmy poprosić prezesa Zarządu SPGK Marka Karasia. Dowiedzieliśmy się, że służbowo przebywa w Jaśle. Poproszono nas, aby kontaktować się po godzinie 12.

AKTUALIZACJA GODZ. 12:30

Na zdjęciu Marek Karaś. Foto: archiwum eSanok.pl

Po godzinie 12 udało się nam skontaktować z prezesem Zarządu SPGK Sp. z o.o.

– Tak. Przymierzamy się do odbioru i wywozu odpadów komunalnych. Szczegółowych informacji udzielę podczas najbliższej sesji Rady Miasta Sanoka, na którą także państwa zapraszam – powiedział Marek Karaś.

red. / mp

Grafika poglądowa / archiwum eSanok.pl


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Co dalej ze śmieciami w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

18-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)