REKLAMA
REKLAMA

SPGK ogłosiło przetarg na zakup śmieciarek. Przejmą odbiór odpadów?

SANOK / PODKARPACIE. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przymierza się do zakupu 6 śmieciarek zasilanych gazem ziemnym. Tak przynajmniej wynika z przetargu, który ukazał się na stronie przedsiębiorstwa.

– Przedmiotem zamówienia jest dostawa używanych śmieciarek zasilanych gazem CNG – czytamy w przetargu.

Chodzi o 2 pojazdy o pojemności skrzyni ładunkowej minimum 20 m3, 3 samochody o pojemności od 12 do 15 m3 oraz jeden samochód o pojemności skrzyni od 8 do 9 m3. Otwarcie ofert ma nastąpić 23 września.

– Oferowane pojazdy muszą być przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego, spełniające wymagania pojazdu dopuszczanego do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Pojazdy winny być wolne od wad prawnych i fizycznych, w pełni sprawne, gotowe do eksploatacji, posiadać homologację kompletnego pojazdu. W ramach dostawy Wykonawca przeprowadzi bezpłatne szkolenie minimum 2 wskazanych pracowników Zamawiającego z zakresu użytkowania podwozia i zabudowy oferowanych pojazdów – czytamy w dalszej części ogłoszonego przetargu.

Czym spowodowane są planowane zakupy? Pojawiają się głosy, że gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście, ma ponownie przejąć Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Dodajmy, że odbiorem i transportem odpadów od 2013 roku zajmuje się firma „Transprzęt”.

Na zdjęciu Sławomir Miklicz. Foto: archiwum prywatne

– Nie wiemy nic oficjalnie. Drogą pantoflową dowiadujemy się, że SPGK, w trybie in-house, chce przejąc gospodarowanie odpadami w naszym mieście. Jak podkreślam, nie mamy wiedzy oficjalnej. Zgłosiliśmy jednak na najbliższej sesji punkt, w którym mają zostać przedstawione plany SPGK m.in. te dotyczące gospodarki odpadami – mówi Sławomir Miklicz, radny Rady Miasta Sanoka.  

Angielskie określenie „in-house” w tłumaczeniu dosłownym odnosi się do zadania realizowanego we własnym zakresie, w ramach własnego przedsiębiorstwa. Zamawiający nie udziela zamówienia  na wolnym rynku, tylko zleca dane zadanie zależnym od siebie spółkom. Najbliższa sesja zaplanowana jest na 26 września (czwartek).

O komentarz chcieliśmy poprosić prezesa Zarządu SPGK Marka Karasia. Dowiedzieliśmy się, że służbowo przebywa w Jaśle. Poproszono nas, aby kontaktować się po godzinie 12.

AKTUALIZACJA GODZ. 12:30

Na zdjęciu Marek Karaś. Foto: archiwum eSanok.pl

Po godzinie 12 udało się nam skontaktować z prezesem Zarządu SPGK Sp. z o.o.

– Tak. Przymierzamy się do odbioru i wywozu odpadów komunalnych. Szczegółowych informacji udzielę podczas najbliższej sesji Rady Miasta Sanoka, na którą także państwa zapraszam – powiedział Marek Karaś.

red. / mp

Grafika poglądowa / archiwum eSanok.pl


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Co dalej ze śmieciami w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

18-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)