REKLAMA
REKLAMA

Terrorysta w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Ćwiczenia służb (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. – Wszystkich, którzy zastanawiali się, dlaczego służby ewakuowały pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, uspokajamy – „WRZESIEŃ 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które odbyły się w dniach 17-18 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego – mówi rzecznik prasowy urzędu Tomasz Leyko.

Scenariusz części praktycznej był następujący:

Do Urzędu Marszałkowskiego wtargnął napastnik z karabinkiem i biorąc zakładników zażądał pieniędzy oraz podstawienia samochodu przed budynek. Ogłoszono ewakuację urzędu, a do akcji wkroczyli policjanci z pododdziału antyterrorystycznego. W tym czasie żołnierze z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty 3.PBOT zabezpieczali ewakuację personelu i okolice budynku. Na koniec policjanci obezwładnili wychodzącego z urzędu terrorystę.

Ćwiczenia służyły sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz pozwoliły doskonalić procedury kierowania wybranymi obszarami obronnymi. Organizatorem wspólnego szkolenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego, a wymóg ich przygotowania i przeprowadzenia nakłada ustawa o powszechnym obowiązku obronnym.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałały organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

por. Witold SURA, rzecznik prasowy 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Zdjęcia: 3.PBOT

źródło: materiały nadesłane

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)