REKLAMA
REKLAMA

SPGK testuje autobusy klasy MINI. Czy będą wozić sanoczan?

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni wybrane linie Miejskiej Komunikacji Samochodowej obsługiwane są przez białe busy. SPGK testuje autobusy marki MERCEDES-BENZ/AUTOMET MiniCity. Pojazdy wchodzą w segment autobusów miejskich klasy MINI, które zostały skonstruowane i wyprodukowane przez firmę AUTOMET Group. Sp. z o.o. Sp.k. z Sanoka.

– Posiłkujemy się pojazdem bazowym Mercedes-Benz Sprinter 516. z silnikiem o pojemności 2143 cm3 i mocy 120 kW (163 KM), spełniający najwyższy poziom emisji spalin EURO VI. Charakteryzuje się on bardzo niskimi kosztami eksploatacji (wg opinii klientów to 14 l/100 km), a jego adaptacji wnętrza do komunikacji miejskiej, który przy długości 7367 mm i DMC na poziomie 5500 kg oferuje maksymalnie 13 miejsc siedzących + 16 miejsc stojących + 1 kierowca. Razem 30 miejsc – przekazuje Andrzej Pomykała, szef sprzedaży w firmie AUTOMET Group Sp. z o.o. Sp.K.

Zaletą autobusów miejskich produkcji Autometu jest niskopodłogowa przestrzeń w przedniej części pojazdu. Wejście przez odkładane drzwi dwuskrzydłowe na przestrzeń niskiej podłogi obejmuje także odkładaną manualnie rampę wjazdową umożliwiającą wprowadzanie wózków inwalidzkich i dziecięcych. Dzięki temu pasażerowie z łatwością mogą wejść na pokład pojazdu, zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne i od razu zająć miejsce dostępne z poziomu niskiej podłogi.

– Autobus ten jest już od 3 lat produkowany seryjnie, a użytkownicy na terenie Polski to: MPK Legnica, MZK Stalowa Wola, MPK Kraków, MPK Oświęcim, ZKM Łask oraz kilkadziesiąt takich autobusów eksploatowanych jest w Szwecji i Finlandii skąd płyną pozytywne opinie o dobrej jakości i niskich kosztach eksploatacji – dodaje Andrzej Pomykała. 

SPGK Sp. z o.o. w Sanoku testując ten autobus, sprawdza przydatność w świadczonej przez nich komunikacji oraz koszty eksploatacji małych autobusów.

Czy Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku planuje zakupy dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej? Stosowne zapytanie przesłaliśmy drogą mailową. Czekamy na odpowiedź.

red.
foto: archiwum Automet

03-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)