REKLAMA
REKLAMA

GMINA SOLINA: Tak będzie wyglądać kolejka gondolowa i wieża widokowa nad Soliną! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Polskie Koleje Linowe zaprezentowały strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny o wartości ponad 400 mln zł! Jedną ze sztandarowych inwestycji ma być budowa kolei gondolowej i wieży widokowej nad Jeziorem Solińskim. Wartość projektu to 60 mln zł. Zadanie miałoby zostać zrealizowane w 2022 roku. Publikujemy pierwsze zdjęcia planowanej inwestycji.

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR) zaprezentowały strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny spółki o wartości ponad 400 mln zł. Inwestycje służą unowocześnieniu i rozwojowi infrastruktury w połączeniu z komplementarną obsługa hotelarsko-gastronomiczną, w szczególności w regionie Zakopanego, Palenicy, czy Krynicy.

PKL planuje także realizację znaczących inwestycji w zupełnie nowych lokalizacjach m.in. w Solinie w Bieszczadach
Program inwestycyjny ma na celu zwiększenie atrakcyjności, dostępności i bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej polskich gór oraz innych lokalizacji turystycznych w Polsce. Strategia ma na celu zrównoważony rozwój, zapewniający równowagę pomiędzy zachowaniem naturalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych, a dostępnością infrastruktury z korzyścią dla turystów oraz dla lokalnych społeczności i samorządów.

Prezentowane plany inwestycyjne Polskich Kolei Linowych obejmują lata 2019-2025
W tym czasie ośrodki PKL mają zyskać nową jakość i znacznie podwyższyć atrakcyjność oferty turystycznej regionów. Planowane budowy tras narciarskich, modernizacje kolei i pobliskich ośrodków hotelowo-gastronomicznych tworzone są z myślą o ochronie środowiska naturalnego polskich gór. Łączny koszt inwestycji prognozowany na ten okres wynosi ponad 400 mln złotych.

SOLINA

Solina to jedno z bardziej znanych turystycznych miejsc w Polsce. Co roku nad zalew soliński przyjeżdża ok. 1,4 mln turystów. Aby jeszcze lepiej wyeksponować walory tego miejsca PKL stworzył ofertę realizacji projektu kolei gondolowej i wieży widokowej, które uatrakcyjnią ofertę turystyczną regionu.

Możliwa data realizacji inwestycji przypada na 2022 rok, a jej szacowany koszt wyniesie ok 60 mln zł

Bardzo się cieszę, że ta ważna dla Bieszczadów inwestycja znalazła się na liście najważniejszych zadań Polskich Kolei Linowych, które będą realizowane w najbliższych latach. Solinę i Bieszczady co roku odwiedza coraz więcej turystów. Kolejka i wieża będzie stanowić ogromną atrakcję – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

Chciałbym pogratulować wójtowi gminy Solina Adamowi Piątkowskiemu, pani wicewójt Katarzynie Zielińskiej-Onyszko za wielką determinację w działaniu na rzecz budowy kolejki i wieży. Wiem, że ważna była tutaj też życzliwa współpraca z Zespołem Elektrowni Wodnych i prezesem Krzysztofem Majchrem – dodaje parlamentarzysta.

źródło: Polski Fundusz Rozwoju, Grupa PFR / Twitter

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)