REKLAMA
REKLAMA

GMINA SOLINA: Tak będzie wyglądać kolejka gondolowa i wieża widokowa nad Soliną! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Polskie Koleje Linowe zaprezentowały strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny o wartości ponad 400 mln zł! Jedną ze sztandarowych inwestycji ma być budowa kolei gondolowej i wieży widokowej nad Jeziorem Solińskim. Wartość projektu to 60 mln zł. Zadanie miałoby zostać zrealizowane w 2022 roku. Publikujemy pierwsze zdjęcia planowanej inwestycji.

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych Polskiego Funduszu Rozwoju SA (PFR) zaprezentowały strategię rozwoju i wieloletni program inwestycyjny spółki o wartości ponad 400 mln zł. Inwestycje służą unowocześnieniu i rozwojowi infrastruktury w połączeniu z komplementarną obsługa hotelarsko-gastronomiczną, w szczególności w regionie Zakopanego, Palenicy, czy Krynicy.

PKL planuje także realizację znaczących inwestycji w zupełnie nowych lokalizacjach m.in. w Solinie w Bieszczadach
Program inwestycyjny ma na celu zwiększenie atrakcyjności, dostępności i bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej polskich gór oraz innych lokalizacji turystycznych w Polsce. Strategia ma na celu zrównoważony rozwój, zapewniający równowagę pomiędzy zachowaniem naturalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych, a dostępnością infrastruktury z korzyścią dla turystów oraz dla lokalnych społeczności i samorządów.

Prezentowane plany inwestycyjne Polskich Kolei Linowych obejmują lata 2019-2025
W tym czasie ośrodki PKL mają zyskać nową jakość i znacznie podwyższyć atrakcyjność oferty turystycznej regionów. Planowane budowy tras narciarskich, modernizacje kolei i pobliskich ośrodków hotelowo-gastronomicznych tworzone są z myślą o ochronie środowiska naturalnego polskich gór. Łączny koszt inwestycji prognozowany na ten okres wynosi ponad 400 mln złotych.

SOLINA

Solina to jedno z bardziej znanych turystycznych miejsc w Polsce. Co roku nad zalew soliński przyjeżdża ok. 1,4 mln turystów. Aby jeszcze lepiej wyeksponować walory tego miejsca PKL stworzył ofertę realizacji projektu kolei gondolowej i wieży widokowej, które uatrakcyjnią ofertę turystyczną regionu.

Możliwa data realizacji inwestycji przypada na 2022 rok, a jej szacowany koszt wyniesie ok 60 mln zł

Bardzo się cieszę, że ta ważna dla Bieszczadów inwestycja znalazła się na liście najważniejszych zadań Polskich Kolei Linowych, które będą realizowane w najbliższych latach. Solinę i Bieszczady co roku odwiedza coraz więcej turystów. Kolejka i wieża będzie stanowić ogromną atrakcję – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

Chciałbym pogratulować wójtowi gminy Solina Adamowi Piątkowskiemu, pani wicewójt Katarzynie Zielińskiej-Onyszko za wielką determinację w działaniu na rzecz budowy kolejki i wieży. Wiem, że ważna była tutaj też życzliwa współpraca z Zespołem Elektrowni Wodnych i prezesem Krzysztofem Majchrem – dodaje parlamentarzysta.

źródło: Polski Fundusz Rozwoju, Grupa PFR / Twitter

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)