REKLAMA
REKLAMA

Terrorysta w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Ćwiczenia służb (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. – Wszystkich, którzy zastanawiali się, dlaczego służby ewakuowały pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, uspokajamy – „WRZESIEŃ 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które odbyły się w dniach 17-18 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego – mówi rzecznik prasowy urzędu Tomasz Leyko.

Scenariusz części praktycznej był następujący:

Do Urzędu Marszałkowskiego wtargnął napastnik z karabinkiem i biorąc zakładników zażądał pieniędzy oraz podstawienia samochodu przed budynek. Ogłoszono ewakuację urzędu, a do akcji wkroczyli policjanci z pododdziału antyterrorystycznego. W tym czasie żołnierze z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty 3.PBOT zabezpieczali ewakuację personelu i okolice budynku. Na koniec policjanci obezwładnili wychodzącego z urzędu terrorystę.

Ćwiczenia służyły sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz pozwoliły doskonalić procedury kierowania wybranymi obszarami obronnymi. Organizatorem wspólnego szkolenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego, a wymóg ich przygotowania i przeprowadzenia nakłada ustawa o powszechnym obowiązku obronnym.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałały organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

por. Witold SURA, rzecznik prasowy 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Zdjęcia: 3.PBOT

źródło: materiały nadesłane

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)