REKLAMA
REKLAMA

„Toniemy w błocie”. Objazd na Płowce nadal spędza sen z powiek mieszkańców (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Niedawno pisaliśmy o „błotnistym” problemie mieszkańców dojeżdżających do Płowiec i Stróży Małych przez objazd na budowie obwodnicy Sanoka. Chodzi o trakt zlokalizowany przy ul. Konopnickiej. Zdaniem interweniujących Czytelników, droga nadal nie nadaje się do użytkowania. – Toniemy w błocie – grzmią zirytowani. Na dowód przesyłają zdjęcia i nagrania video z przejazdu po omawianej trasie.

Tomasz Sokołowski

O sprawie pisaliśmy tutaj: OBWODNICA SANOKA: Nowy objazd na Płowce. „Bajoro. Samochody po dach brudne z błota” (ZDJĘCIA). Przypomnijmy, że w toku realizacji kolejnych prac przy obwodnicy, wyznaczono nowy objazd łączący się z wjazdem na Cmentarz Południowy, a dalej ponownie z ul. Konopnickiej. Codziennie podróżują tamtędy między innymi mieszkańcy Płowiec czy Stróży Małych. Od pierwszych dni po uruchomieniu nowej przeprawy, zwracano uwagę na zły stan nawierzchni. Z problemem zwrócili się do nas Czytelnicy, a GDDKiA, czyli inwestor, zapewnił, że wykonawca zastosuje dodatkowe środki, aby uprzątnąć zanieczyszczenia i utwardzić powierzchnię drogi.

Po świętach, kiedy padał deszcz, stan objazdu pogorszył się. Do naszej redakcji trafiły kolejne materiały i wiadomości.

Pomimo informacji w poprzednim artykule, że kondycja przejazdu ma się poprawić – nic takiego się nie stało. Prace przy budowie obwodnicy trwają, a stan nawierzchni jest taki sam jaki był. Przesyłam zdjęcia, jak wyglądała droga dzisiaj oraz jak wygląda samochód po przejechaniu tym odcinkiem – pisała do nas 27 grudnia mieszkanka Płowiec.

Zwrócimy się do GDDKiA z kolejnymi pytaniami dotyczącymi utrzymania objazdu. Ma on funkcjonować maksymalnie do maja 2019 roku.

Film z przejazdu nadesłany przez Czytelnika / publikacja 31.12.2018

Zdjęcia nadesłane przez mieszkankę Płowiec / zdjęcia z 27.12.2018

Zdjęcia wykonane 12.12.2018. Foto: Red.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. A jej początkowy koszt to ponad 140 mln złotych.

Ponadto do Sanoka trafi dodatkowo blisko 144 mln złotych z funduszy unijnych, które także zasilą budżet na tę inwestycję, która cieszy nie tylko sanoczan ale i parlamentarzystów jak i turystów.

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 3 grudnia globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 24%, branży mostowej – 41%, tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 44%.

video: Youtube.com / b z

foto: materiały nadesłane / screen z filmu

02-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)