REKLAMA
REKLAMA

„Toniemy w błocie”. Objazd na Płowce nadal spędza sen z powiek mieszkańców (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Niedawno pisaliśmy o „błotnistym” problemie mieszkańców dojeżdżających do Płowiec i Stróży Małych przez objazd na budowie obwodnicy Sanoka. Chodzi o trakt zlokalizowany przy ul. Konopnickiej. Zdaniem interweniujących Czytelników, droga nadal nie nadaje się do użytkowania. – Toniemy w błocie – grzmią zirytowani. Na dowód przesyłają zdjęcia i nagrania video z przejazdu po omawianej trasie.

Tomasz Sokołowski

O sprawie pisaliśmy tutaj: OBWODNICA SANOKA: Nowy objazd na Płowce. „Bajoro. Samochody po dach brudne z błota” (ZDJĘCIA). Przypomnijmy, że w toku realizacji kolejnych prac przy obwodnicy, wyznaczono nowy objazd łączący się z wjazdem na Cmentarz Południowy, a dalej ponownie z ul. Konopnickiej. Codziennie podróżują tamtędy między innymi mieszkańcy Płowiec czy Stróży Małych. Od pierwszych dni po uruchomieniu nowej przeprawy, zwracano uwagę na zły stan nawierzchni. Z problemem zwrócili się do nas Czytelnicy, a GDDKiA, czyli inwestor, zapewnił, że wykonawca zastosuje dodatkowe środki, aby uprzątnąć zanieczyszczenia i utwardzić powierzchnię drogi.

Po świętach, kiedy padał deszcz, stan objazdu pogorszył się. Do naszej redakcji trafiły kolejne materiały i wiadomości.

Pomimo informacji w poprzednim artykule, że kondycja przejazdu ma się poprawić – nic takiego się nie stało. Prace przy budowie obwodnicy trwają, a stan nawierzchni jest taki sam jaki był. Przesyłam zdjęcia, jak wyglądała droga dzisiaj oraz jak wygląda samochód po przejechaniu tym odcinkiem – pisała do nas 27 grudnia mieszkanka Płowiec.

Zwrócimy się do GDDKiA z kolejnymi pytaniami dotyczącymi utrzymania objazdu. Ma on funkcjonować maksymalnie do maja 2019 roku.

Film z przejazdu nadesłany przez Czytelnika / publikacja 31.12.2018

Zdjęcia nadesłane przez mieszkankę Płowiec / zdjęcia z 27.12.2018

Zdjęcia wykonane 12.12.2018. Foto: Red.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. A jej początkowy koszt to ponad 140 mln złotych.

Ponadto do Sanoka trafi dodatkowo blisko 144 mln złotych z funduszy unijnych, które także zasilą budżet na tę inwestycję, która cieszy nie tylko sanoczan ale i parlamentarzystów jak i turystów.

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 3 grudnia globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 24%, branży mostowej – 41%, tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 44%.

video: Youtube.com / b z

foto: materiały nadesłane / screen z filmu

02-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)