REKLAMA
REKLAMA

Trwają prace w zabytkowym parku w Markowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Do czerwca 2020 roku zaniedbany dotąd park w Markowcach, w gminie Sanok, zmieni się nie do poznania.


Właśnie zakończył się pierwszy etap prac związany z jego rewitalizacją i zagospodarowaniem. Wycięto 516 samosiewów drzew i krzewów, usunięto starodrzew, wykonano prace pielęgnacyjne w obrębie drzew i krzewów.

Realizacja tego projektu to nie tylko spełnienie oczekiwań społecznych w zakresie poprawy infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej, ale przede wszystkim dbałość o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze gminy – mówi wójt Anna Hałas. – Poddany rewitalizacji, poprzez nadanie mu nowych funkcji park w Markowcach, stanie się miejscem atrakcyjnym do wypoczynku i relaksu oraz kolejnym punktem na mapie gminy Sanok, któremu przywracamy dawno utracone walory, zachowując je dla kolejnych pokoleń.

Park w Markowcach stanowi integralny element zespołu dworsko-parkowego i wpisany jest do rejestru zabytków. Do tej pory zachwycał jedynie różnorodnością drzew i krzewów. W przyszłym roku park wzbogaci się o dwie nowoczesne, interaktywne ławki, z których usłyszymy informacje o zasobach historycznych i kulturowych regionu.

W parku znajdą się również rekreacyjne ławki, altana, ścieżki spacerowe, nowe nasadzenia oraz cztery tablice informacyjne zawierające dane na temat tradycji regionalnych, oraz roślin i zwierząt, jakie można spotkać w Markowcach o różnych porach roku – dodaje Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok.

Park będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a dzięki znajdującym się w nim atrakcjom, może stać się miejscem edukacji ekologicznej.

Foto: Gmina Sanok

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)