REKLAMA
REKLAMA

Trzej Królowie w Międzybrodziu i Trepczy

MIĘDZYBRODZIE / TREPCZA / PODKARPACIE. Orszak ten nie będzie konkurencją dla sanockiego, w którym w niedzielne popołudnie weźmie kolejny raz udział tysiące uczestników. Organizowane po raz pierwszy w Międzybrodziu (godz. 9:30) czy Trepczy (godz. 11:30) będą miały charakter bardziej kameralny i powiązane będą z niedzielną mszą świętą. W pięknej zimowej scenerii trasa np. międzybrodzkiego będzie wiodła do uroczej szopki pod gwiazdami, i tam się zakończy wspólnym kolędowaniem.


Zostaną odmówione modlitwy w intencji polskich misjonarzy oraz odśpiewana kolęda „Mędrcy świata monarchowie”. Święto Objawienia Pańskiego rozpoczyna czas kolędy misyjnej. Warto wiedzieć, że dzieci i młodzież szkolna z Trepczy od wielu lat chętnie angażują się w kolędę misyjną, którą przez zaprzyjaźnionych misjonarzy przekazują na bieżące i bardzo konkretne potrzeby Afrykańczyków. Min. kilka lat temu znacząco wsparli budowę studni w Mali, w wiosce Balla z której czerpią wodę nie tylko katolicy, ale i muzułmanie.

UWAGA! Najmłodszych wraz z ich domowymi przyjaciółmi zapraszamy na pokłon Bożej Dziecinie i dziecięce kolędowanie o 13:30. Mamy nadzieję, że spotkanie przeniesione z ubiegłej niedzieli odbędzie się w prawdziwej zimowej atmosferze.

Organizatorzy przygotują dla uczestników ognisko i poczęstunek.

zdjęcie poglądowe

źródło: materiały nadesłane

04-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)