REKLAMA
REKLAMA

Trzej Królowie w Międzybrodziu i Trepczy

MIĘDZYBRODZIE / TREPCZA / PODKARPACIE. Orszak ten nie będzie konkurencją dla sanockiego, w którym w niedzielne popołudnie weźmie kolejny raz udział tysiące uczestników. Organizowane po raz pierwszy w Międzybrodziu (godz. 9:30) czy Trepczy (godz. 11:30) będą miały charakter bardziej kameralny i powiązane będą z niedzielną mszą świętą. W pięknej zimowej scenerii trasa np. międzybrodzkiego będzie wiodła do uroczej szopki pod gwiazdami, i tam się zakończy wspólnym kolędowaniem.


Zostaną odmówione modlitwy w intencji polskich misjonarzy oraz odśpiewana kolęda „Mędrcy świata monarchowie”. Święto Objawienia Pańskiego rozpoczyna czas kolędy misyjnej. Warto wiedzieć, że dzieci i młodzież szkolna z Trepczy od wielu lat chętnie angażują się w kolędę misyjną, którą przez zaprzyjaźnionych misjonarzy przekazują na bieżące i bardzo konkretne potrzeby Afrykańczyków. Min. kilka lat temu znacząco wsparli budowę studni w Mali, w wiosce Balla z której czerpią wodę nie tylko katolicy, ale i muzułmanie.

UWAGA! Najmłodszych wraz z ich domowymi przyjaciółmi zapraszamy na pokłon Bożej Dziecinie i dziecięce kolędowanie o 13:30. Mamy nadzieję, że spotkanie przeniesione z ubiegłej niedzieli odbędzie się w prawdziwej zimowej atmosferze.

Organizatorzy przygotują dla uczestników ognisko i poczęstunek.

zdjęcie poglądowe

źródło: materiały nadesłane

04-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)