REKLAMA
REKLAMA

Turyści rażeni piorunem. Są ofiary. W akcji ratunkowej śmigłowiec z Sanoka

TATRY. Po godzinie 13 nad Tatrami w gwałtowny sposób rozpętała się burza. Pioruny raziły turystów przebywających na Giewoncie. Trwa akcja ratunkowa. Reporterzy portalu TVN24.pl, w wydaniu specjalnym, relacjonują, że są ofiary śmiertelne. W akcji ratunkowej uczestniczy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sanoku.

Po godzinie 13 w okolicach Giewontu, w sposób gwałtowny i trudny do przewidzenia miała rozpętać się burza. Pioruny raziły turystów znajdujących się w sąsiedztwie krzyża na popularnym szczycie. W momencie wyładowania, na miejscu miało się znajdować około 20 osób. Ratownicy TOPR mieli przekazać, że w różnych częściach Tatr zginęło kilka osób, a kilkanaście zostało rannych. To informacje nieoficjalne przekazywane w wydaniu specjalnym realizowanym przez TVN24.pl.

Wiadomości w tej sprawie przekazuje również Onet.pl. Według informacji zgromadzonych przez ten ośrodek medialny, wśród poszkodowanych jest dziecko, które było reanimowane na Giewoncie.

Kinga Czerwińska z LPR podała na antenie TVN24.pl, że w akcji ratunkowej uczestniczy cztery śmigłowce, w tym załoga LPR z bazy w Sanoku.

AKTUALIZACJA 16:10.

Rzecznik prasowy LPR Kinga Czerwińska poinformowała na antenie TVN24, że zgodnie z posiadanym informacjami, poszkodowane zostały 22 osoby.

Giewont leży w Tatrach Zachodnich, a jego szczyt ma wysokość 1894 m n.p.m. Masyw ma długość 2,7 km. Na wierzchołku góry zamocowano 15-metrowy żelazny krzyż, który jest popularnych obiektem i celem wielu pielgrzymek, ale również elementem niezwykle niebezpiecznym podczas burzy.

Artykuł w trakcie edycji.

źródło: Red., TVN24.pl, Onet.pl, Wikipedia

22-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)