REKLAMA
REKLAMA

Urodziwe borowiki czekają na zbieraczy!

POWIAT SANOCKI. Tego jeszcze nie było! Ostatnie deszcze, mimo panującego wciąż chłodu, stworzyły warunki do wyjątkowo wczesnego wysypu grzybów. Pobliskie lasy zaroiły się dużymi i smakowitymi borowikami. Postępująca z każdym rokiem zmiana klimatu powoduje, że już wczesną wiosną możemy cieszyć się ich widokiem.

Dla zbieraczy to prawdziwy raj. Gospodynie domowe mogą je znakomicie wykorzystać obfitość grzybów w wielkanocnej kuchni. Jedynym problemem jest odnalezienie miejsc, gdzie występują. Dla wytrawnych i cierpliwych zbieraczy zadanie to jest możliwe do wykonania. Ponadto kontakt z intensywnie budzącą się do życia przyrodą i świeżym leśnym powietrzem, po uciążliwych zimowych smogach, stanie się dla nas wystarczającą nagrodą. Nawet wtedy, gdy miejsca wysypu grzybów skutecznie skryją się przed naszym wzrokiem.

Jeśli już obawiamy się powrotu do domu z pustymi rękami w drodze powrotnej dokonajmy zakupu grzybowej w proszku, najlepiej renomowanej firmy, aby nie narazić się na wyśmianie ze strony naszych najbliższych. Podana na talerzu z grzankami czy jako gorący kubek rozpali ich apetyty i uratuje nasz nadszarpnięty honor.

 

Szczęśliwy zbieracz prezentuje swoje „trofea”.

materiały nadesłane

01-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)