REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę za miasto! Obowiązkowo z przewodnikiem PTTK! (PROGRAM)

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd Oddziału PTTK Ziemia Sanocka w Sanoku oraz Koła Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają na XIV edycję cyklu wycieczek pod hasłem: W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK. Tradycyjnie w każdą niedzielę lipca, sierpnia oraz wyjątkowo w tym roku, ostatniego czerwca i 1 września, Przewodnicy PTTK będą zachęcać do wspólnego wędrowania oraz poznawania piękna naszego regionu.

Wśród zaplanowanych na tegoroczne wakacje imprez znalazło się 10 wycieczek pieszych, 3 rowerowe oraz 1 spływ kajakowy. Rajdy społecznie (bez wynagrodzenia) według autorskich programów poprowadzą znani i lubiani przewodnicy a wśród nich: Grażyna Chytła, Zofia Lisik, Monika i Artur Kowalczyk, Mariola i Janusz Tys, Jan Adamczyk, Andrzej Organ, Stanisław Sieradzki, Wiesław Sternik, Grzegorz Surówka, Mirosław Sworst oraz Edward Szychowski.

Informacje na temat poszczególnych wycieczek dostępne będą w biurze i na witrynie Oddziału PTTK w Sanoku, na stronie internetowej www.pttk.sanok.pl, w piśmie Samorządowym „Tygodnik Sanocki” oraz w portalu regionalnym eSanok.pl, który objął honorowym patronatem całą akcję.

 

Przewodnik Andrzej Organ:

Serdecznie zapraszam na refleksyjną wędrówkę po terenie dawnych wsi, kiedyś ludnych i gwarnych, teraz cichych i spokojnych, po uroczych wzgórzach (Pasmo Żurawinki) z przepięknymi widokami…

 

 

Przewodnik Mirosław Sworst:

Spływ kajakowy najpiękniejszym odcinkiem Sanu z Sanoka do Ulucza na trwałe zagościł w programie imprez z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Swoją trasą nawiązuje on do historycznego w naszym regionie traktu spławiania soli przez tzw. „Węgierskie Wrota”. Uczestnicy podczas spływu będą mieli okazję pokonać liczne malownicze przełomy Sanu wśród okolicznych gór, oraz podziwiać piękno przyrody Parku Krajobrazowego Gór Słonnych.

 

 

Przewodnik Edward Szychowski:

Nareszcie wakacje, rowery gotowe, kondycja jest a więc w drogę. Serdecznie zapraszam na rowerową „niedzielę za miastem”. Spotykamy się o godzinie 8:45 na przystanku kolejowym Sanok-Dąbrówka. Do zobaczenia – Edek.

 

materiały nadesłane

27-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)