REKLAMA
REKLAMA

Wsparcie sanockich firm dla ciekawych inicjatyw w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku

Przygotowanie ucznia do podjęcia zatrudnienia na wymagającym dzisiaj rynku pracy to bez wątpienia trudne zadanie. Szkoła, której zależy na jakości kształcenia oraz przyszłości swoich podopiecznych, musi starać się w różnorodny sposób stymulować rozwój uczniów, wychodząc czasami poza utarte schematy lekcyjne. Aby stawić czoła temu wyzwaniu w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku, zrealizowane zostały w ostatnich tygodniach interesujące przedsięwzięcia, które zdecydowało się wesprzeć finansowo oraz merytorycznie kilka sanockich firm.

W ramach lekcji przedsiębiorczości w marcu 2019 r. aż trzykrotnie gościliśmy przedstawicieli Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, którzy zdradzali naszym podopiecznym tajniki bankowości. Podczas ciekawych wykładów uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu działalności bankowej oraz głównymi produktami bankowymi oferowanymi dla każdego klienta, począwszy od młodzieży, poprzez osoby dorosłe, a skończywszy na firmach. Nie zabrakło także informacji dotyczących zagrożeń wynikających z korzystania z bankowości elektronicznej, takich jak wirusy, które starają się nam podkraść login i hasło, czy Phishing, polegający na podszywaniu się pod instytucję, w tym przypadku bank, z którego korzysta dany użytkownik. Uczestnicy wykładów mogli dowiedzieć się, w jaki sposób dokonywać operacji bankowych, aby środki na rachunku bankowym nie stały się łupem nieuczciwych osób. Omówiony został również temat biometrii, dzięki której konto bankowe i dostęp do niego są zarówno wygodniejsze, jak i bezpieczniejsze. Rzetelna wiedza przekazana w przystępny sposób przez pracowników sanockiego Banku PBS z pewnością okaże się przydatna w codziennym życiu.

Przekonywać do nauki języka angielskiego raczej nikogo nie trzeba, każdy pewnie przyzna, że ten język warto znać. Inaczej ma się sprawa z językiem niemieckim, który często przez uczniów bywa niedoceniany. Aby zachęcić uczniów do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów, nauczyciele tego przedmiotu w ZS3 zorganizowali Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Mach dein Perfekt perfekt!”, który odbył się 15 marca 2019 roku. Opanować czas przeszły Perfekt do perfekcji zdecydowało się 24 uczniów naszej szkoły z klas 1-4. Zmagania konkursowe poprzedzone były intensywnymi przygotowaniami, podczas których uczestnicy wykonywali pod okiem nauczycieli uczących różnorodne ćwiczenia służące jak najlepszemu opanowaniu tej złożonej struktury gramatycznej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, w którym sprawdzana była znajomość imiesłowów Partizip Perfekt oraz czasowników posiłkowych, umiejętność przekształcania zdań z czasu teraźniejszego na Perfekt, tworzenia pytań oraz tłumaczenia zdań na język niemiecki. Systematyczna praca rozpoczęta już w październiku przełożyła się na osiągnięte wyniki. Zwycięzcami konkursu okazali się: Kacper Bodziak (kl. 1TM) – I miejsce, Arkadiusz Czerkies (kl. 1TI) – II miejsce i Kinga Węgrzyńska (kl.2 TF) – III miejsce. Wyróżnienia zdobyli: Bartłomiej Bąk (kl. 1TI), Kamil Szarek (kl. 3TM) oraz Gabriel Lenio (kl. 1TS). Dzięki finansowemu wsparciu firm PASS Polska, ADR, DO-MET, Bank PBS oraz SFERIS, zwycięzcy konkursu otrzymali wartościowe nagrody, wśród których znalazły się przydatne gadżety elektroniczne, takie jak: smartwatch, dysk zewnętrzny, głośnik mobilny bluetooth, czy powerbanki. Oprócz pogłębionej wiedzy z języka niemieckiego i oceny celującej na koniec roku szkolnego stanowią one niewątpliwie dodatkową wymierną korzyść.

Nie lada gratką dla grupy 45 uczniów naszej szkoły z klas 1-4 okazał się wyjazd do polskiego ośrodka wystawienniczego w Kielcach w dniach 28-29 marca 2019 r. Targi Kielce to drugi w Europie Środkowo-Wschodniej organizator targów i wystaw. Na 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej z nowoczesną infrastrukturą swoje produkty prezentuje rocznie ok. 6900 firm, a ogląda je ponad 254 000 zwiedzających. W ramach cyklu imprez pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” nasi uczniowie mogli obejrzeć m.in. Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, które  urosły do rangi dużej europejskiej imprezy branżowej poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali, Salon Robotyki Przemysłowej STOM-ROBOTICS – wydarzenie w całości poświęcone robotom przemysłowym, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań od 2019 roku noszące nazwę KIELCE FLUID POWER, Dni Druku 3D, które uznawane są za największą tego typu imprezę w Polsce, czy też pierwszą edycję Targów Elektroniki i Automatyki TEiA. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Jaskini Raj w pobliżu Chęcin, należącej obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Wyjazd ten, zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu firmy PASS Polska, z pewnością poszerzył horyzonty naszych podopiecznych i dał im impuls do dalszego rozwoju.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować firmom, które wsparły nasze projekty, gdyż bez pomocy otrzymanej od nich, trudno byłoby je nam urzeczywistnić. Jesteśmy przekonani, że była to dobra inwestycja w przyszłość naszych uczniów.

Artykuł sponsorowany
materiał nadesłany

26-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook