REKLAMA
REKLAMA

Wycieczka górska do „Źródła Jasiołki” (ZAPROSZENIE)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Źródła Jasiołki” 28 lipca 2019 (wycieczka piesza).

W programie:
– przejazd autokarem na trasie: Sanok – Rymanów – Daliowa – Wola Wyżna,
– przejście piesze na odcinku: Wola Wyżna – granica państwa (cm. z I woj. św.) – Szeroki Jasienik – Kopriwniczna – rezerwat przyrody „Haburskie raselinisko” – dolina Jasiela a w niej m.in.: rezerwat przyrody „Źródliska Jasiołki”, kamień upamiętniający Kurierów Beskidzkich AK, pomnik WOP-istów oraz pole biwakowe (ognisko) – granica rezerwatu (autokar).
– trasa ŁATWA ale DŁUGA, czas przejścia – ok. 6,5 godz., punkty do GOT – 18.

Wpisowe:
– 25 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
– 30 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka kol. Zofia Lisik
– transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną (wycieczka górska),
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
– wyżywienie (kiełbaski), duży zapas picia oraz kijki

Uwaga!

Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do piątku 26 lipca 2019 r. (tj. do godz. 14.00).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 5:50. Wyjazd o 6:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 17:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Zofia Lisik: zapraszam do wspólnej wyprawy do doliny rzeki Jasiołki. Na trasie odwiedzimy cmentarze z I wojny światowej, zobaczymy rezerwat przyrody „Haburské rašelinisko”  i rezerwat „Źródliska Jasiołki”. Rezerwat „Haburské rašelinisko” utworzono w celu ochrony fragmentu podmokłych, zatorfionych łąk na grzbiecie szerokiego w tym miejscu wododziału karpackiego. Z kolei Rezerwat „Źródliska Jasiołki” położony w pobliżu źródeł rzeki Jasiołki, to największy rezerwat polskich Karpat. Przez jego tereny przebiega beskidzka trasa kurierska „Jaga-Kora”. Natomiast Jasiel, nieistniejąca już dziś wieś, to miejsce magiczne i niezwykle urokliwe, na jej terenie zobaczymy nieliczne pozostałości po Łemkach i pamiątki z okresu ostatniej wojny światowej. Ta wyprawa każdemu turyście zapewni bogactwo przyrody, niezapomniane krajobrazy i pozwoli poznać historię tego zakątka Polski.

materiały nadesłane

Poniżej fotorelacja z ostatniej pieszej wycieczkui „Nieistniejącym szlakiem do Zatoki Victoriniego”.

Zdjęcia: Marzena Nebesio, Stanisław Sieradzki

24-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)