REKLAMA
REKLAMA

Wycieczka górska do „Źródła Jasiołki” (ZAPROSZENIE)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Źródła Jasiołki” 28 lipca 2019 (wycieczka piesza).

W programie:
– przejazd autokarem na trasie: Sanok – Rymanów – Daliowa – Wola Wyżna,
– przejście piesze na odcinku: Wola Wyżna – granica państwa (cm. z I woj. św.) – Szeroki Jasienik – Kopriwniczna – rezerwat przyrody „Haburskie raselinisko” – dolina Jasiela a w niej m.in.: rezerwat przyrody „Źródliska Jasiołki”, kamień upamiętniający Kurierów Beskidzkich AK, pomnik WOP-istów oraz pole biwakowe (ognisko) – granica rezerwatu (autokar).
– trasa ŁATWA ale DŁUGA, czas przejścia – ok. 6,5 godz., punkty do GOT – 18.

Wpisowe:
– 25 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
– 30 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka kol. Zofia Lisik
– transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną (wycieczka górska),
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
– wyżywienie (kiełbaski), duży zapas picia oraz kijki

Uwaga!

Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do piątku 26 lipca 2019 r. (tj. do godz. 14.00).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 5:50. Wyjazd o 6:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 17:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Zofia Lisik: zapraszam do wspólnej wyprawy do doliny rzeki Jasiołki. Na trasie odwiedzimy cmentarze z I wojny światowej, zobaczymy rezerwat przyrody „Haburské rašelinisko”  i rezerwat „Źródliska Jasiołki”. Rezerwat „Haburské rašelinisko” utworzono w celu ochrony fragmentu podmokłych, zatorfionych łąk na grzbiecie szerokiego w tym miejscu wododziału karpackiego. Z kolei Rezerwat „Źródliska Jasiołki” położony w pobliżu źródeł rzeki Jasiołki, to największy rezerwat polskich Karpat. Przez jego tereny przebiega beskidzka trasa kurierska „Jaga-Kora”. Natomiast Jasiel, nieistniejąca już dziś wieś, to miejsce magiczne i niezwykle urokliwe, na jej terenie zobaczymy nieliczne pozostałości po Łemkach i pamiątki z okresu ostatniej wojny światowej. Ta wyprawa każdemu turyście zapewni bogactwo przyrody, niezapomniane krajobrazy i pozwoli poznać historię tego zakątka Polski.

materiały nadesłane

Poniżej fotorelacja z ostatniej pieszej wycieczkui „Nieistniejącym szlakiem do Zatoki Victoriniego”.

Zdjęcia: Marzena Nebesio, Stanisław Sieradzki

24-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)