REKLAMA
REKLAMA

Wymagająca trasa, mikołajkowy nastrój i satysfakcja. Sanockie cross country (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W ubiegłą niedzielę odbyły się Mikołajowe zawody w kolarstwie górskim zorganizowane przez Sanocki Klub Kolarski. Była to 3 edycja zimowej imprezy MTB w Sanoku. Rozgrywana była w dyscyplinie kolarskiej nazywanej cross country. W tej widowiskowej dyscyplinie trasa nie musi być długa, ale za to trudna technicznie i wymagająca zarówno umiejętności jak i siły.

Pętla w Sanoku miała 2500 m długości oraz ponad 100 m przewyższenia. Wytyczona była w lesie na Białej Górze k/Sanoka.Zawodnicy mierzyli się z ciężkimi podjazdami, stromymi zjazdami, ciasnymi zakrętami nierzadko po korzeniach i kamieniach. Każdy z kolarzy miał do przejechania 5 takich okrążeń!

Na starcie stanęło 45 zawodników i 4 zawodniczki.

Po zawodach na zmęczonych i wychłodzonych kolarzy czekał gorący posiłek regeneracyjny w Hotelu Bona. Tam też miała miejsce dekoracja laureatów, rozdanie nagród oraz wręczenie pamiątkowych medali – jak przystało na imprezę mikołajkową – ręcznie malowane bombki choinkowe.

Wśród kobiet najszybsza była Dominika Żurek (KK Jeżowe MTB), zas wśród mężczyzn (wg kat. wiekowych) kat. M1 M.Dąbrowski (UKS Superior Zator) kat. M2 J.Ulman, kat. M3 K.Nawój (Roweromania Sanok), kat. M4 M.Uruski (Roweromania Sanok) , kat. M5 R.Lorens (WS TECH MTB)

Jestem niezwykle zadowolony z tegorocznej imprezy. Najbardziej cieszą mnie głosy zawodników, którzy są pod wrażeniem przygotowanej przez nas trasy – mówią dumni organizatorzy.

– Nieczęsto mamy okazję ścigać się w tak trudnym terenie, tym bardziej zimą. Nie ma na niej chwili odpoczynku. Wasza trasa jest najfajniejsza na Podkarpaciu – zapewniają zmęczeni, ale zadowoleni zawodnicy. Każdy z nich obiecał, że na pewno wróci do Sanoka za rok.

– Myślę, że sprawiliśmy dużo radości kibicom na trasie, którzy mogli z bliska obserwować widowiskowe zmagania kolarzy – podkreślają organizatorzy.

 

materiały nadesłane

11-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)